Crans Montana Forum toplantısı yapıldı

Dünyanın en büyük toplantılarından birisi olma özelliğine sahip Crans Montana Forum, 16-21 Mart tarihleri arasında Fas Kralı 6. Muhammed Ekselanslarının himayelerinde yapıldı.

Dünya 24.03.2017, 13:30
Crans Montana Forum toplantısı yapıldı

Crans Montana Forum, 16-21 Mart tarihleri arasında Fas Krallığı'nda yapıldı. Fas Kralı 6. Muhammed Ekselanslarının himayelerinde yapılan foruma, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Doğu Afrika, Batı Afrika, Pasifik ülkeleri, Karayip Adaları ülkeleri, Arap ülkeleri, Orta Asya Türk Devletleri, Asya Kıtası ülkeleri ve Avrupa ülkelerinden toplamda 115 ülkeden temsilci katıldı. Toplantıya hükümet yetkililerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, akademisyenler de katıldı.

Crans Montana Forum toplantısına Türkiye Sanayici İş Adamları ve İş Kadınları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy Türk iş dünyasını temsilen katıldı.

Nezaket Emine Atasoy; Crans Montana Forum toplantısında toplantıya katılım gösteren 115 devletin hükümet yetkilileriyle sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler yaptı. Nezaket Emine Atasoy; Crans Montana Forumun ana başlıklarından biri olan Afrika devletlerinin kalkınması ile ilgili yapmış olduğu konuşmasında "Biz Türk iş dünyası olarak Afrika kıtasında bulunan bütün devletlere büyük ilgi duyuyoruz. Yatırımda öncelikli ülkeler arasında görüyoruz. Biz Türk iş dünyası olarak Afrika ülkelerinin kalkınması, huzur ve refahının güçlenmesi için her türlü  çalışmalar yapmaya hazırız" dedi.


Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy Crans Montana Forum toplantısına ev sahibi Devlet Fas Krallığı tarafından davet edildi.

 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)