DAEŞ Açıkladı!

Terör örgütü DAEŞ, Felluce operasyonuna katılan Irak hava kuvvetlerine ait bir helikopteri düşürdüklerini iddia etti. Çatışmalarda 8 Irak askerinin öldürüldüğü belirtildi.

Dünya 26.05.2016, 17:43 26.05.2016, 17:57
DAEŞ Açıkladı!

Irak ordusunun DAEŞ'ten Felluce'yi kurtarma operasyonu üçüncü gününe girerken, iki taraf arasında yoğun çatışmaların yaşandığı haberleri geliyor. Operasyona Irak ordusunun yanı sıra aşiret güçleri ve Şii milisleri de destek veriyor. İran Devrim Muhafızları tarafından yapılan açıklamada ise İran Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani, Irak güçlerini destekleyen Şii milisleri yönetmek için Felluce'ye gittiği bildirildi.
Öte yandan Irak güçleri Felluce çevresinde bazı bölgelerin alındığını ve ilerleme sağlandığını duyurdu, ancak DAEŞ bu iddiaları yalanladı.

DAEŞ yakın sosyal medya siteleri Felluce’nin Halidiye bölgesinde Irak ordusuna ait bir helikopterin düşürüldüğünü yazdı. Haberde helikopterin pilotlarının da öldürüldüğü ifade edildi.

Irak güvenlik güçleri kaynakları, bugün Felluce’ye doğru ilerleyen birliklerle DAEŞ militanları arasında yaşanan çatışmalarda 8 askerlerinin öldüğünü 16’sının da yaralandığını duyurdu.

Felluce operasyonunun üçüncü gününde 17’si sivil toplam 43 kişinin öldüğü kaydedildi.
Yorumlar (0)