Alexa

Dorian kasırgası tehdit oluşturmayı sürdürüyor

Dorian kasırgası, şiddetini azaltarak kategori 2 seviyesine indi. Bahamalar'ı vuran ve 5 kişinin ölümüne, en az 21 kişinin yaralanmasına neden olan Dorian kasırgasının rüzgar hızının saatte 177 kilometreye kadar gerilediği bildirildi.

Dorian kasırgası tehdit oluşturmayı sürdürüyor

Ulusal Kasırga Merkezinden açıklama yapılarak, kasırganın rüzgar hızının saatte 177 kilometreye kadar gerilediği ifade edildi. Kasırganın yine de "ölümcül ve tehlikeli" olduğuna vurgu yapılan açıklamada, kasırganın getirdiği rüzgar ve sellerin süreceğine işaret edildi.

Bahamalar'dan uzaklaşmaya başlayan Dorian'ın bu gece veya yarın sabah Florida kıyılarına ulaşması bekleniyor. Su baskınları ve elektrik kesintilerine yol açacağı tahmin edilen kasırganın milyonlarca kişiyi etkileyeceği ifade edilirken, Güney Carolina eyaletine varan AA muhabirinin objektifine yansıyan karelerde, Charleston bölgesindeki kamu binalarının kapı ve pencerelerinin kontrplaklarla kapatıldığı görüldü. Bahamalar'ı vurduğunda rüzgar hızı saatte 295 kilometreyi bulan Dorian, bölgeyi etkisi altına alan en güçlü kasırga olarak kayıtlara geçmişti.

Bahamalar Başbakanı Hubert Minnis, dün Dorian kasırgası nedeniyle 5 kişinin yaşamını yitirdiğini, en az 21 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Şiddetli rüzgar ve yağmur, Bahamalar'da büyük tahribata yol açmıştı.

YORUM EKLE