Alexa

Düşen Uçakta Türk Yolcularda Vardı!!

Lufthansa'ya ait olan Germanwings havayolu şirketine ait yolcu uçağı Güney Fransa'da düştü.

Düşen Uçakta Türk Yolcularda Vardı!!

 Alman havayolları şirketi Lufthansa’ya ait GermanWings havayollarının Barselona’dan Düsseldorf’a giden uçağı içinde 144 yolcu ve 6 mürettebatla Fransa’da düştü. İspanya Kralı yaptığı açıklamada, pek çok Türk yolcunun da uçakta bulunduğunu söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, GermanWings havayollarının Almanya’nın Düsseldorf kentinden İspanya’nın Barselona kentine giden Airbus A320 tipi uçağının Fransa’nın güneyindeki Barcelonette bölgesine düştüğünü doğruladı.


Hollande, Fransız televizyonlarına yaptığı açıklamada, kazayla ilgili Almanya Başbakanı Angela Merkel ve bir ziyaret için Paris’te bulunan İspanya Kralı Felipe ile iletişim içinde olduklarını, kazazedelerin kimliklerinin henüz açıklanmamış olmasına rağmen büyük çoğunluğun Alman ve İspanyol vatandaşları olduğunu söyledi.


“Kazanın oluş biçimi ve ilk elde edilen veriler ışığında kazada canlı kurtulan kimsenin olmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullanan Hollande, ülke olarak birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Uçağın dağlık bir bölgeye düştüğü ve içinde 144 yolcu ve 6 mürettebat bulunduğu bildirildi. Arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra, Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve’ün de incelemelerde bulunmak üzere bölgeye doğru yola çıktığı kaydedildi.

KURTULAN YOK!

Fransız Ulaştırma Bakanı’nın yaptığı açıklmada, uçakta bulunan144 yolcu ve 6 mürettebattan kimsenin kurtulmadığı belirtti. Uçağın pilotunun saat 10.47 de Provenza kentinde bulunan havaalanındaki kuleye acil durum çağrısı yaptığı kaydedildi. Bu acil çağrı üzerine arama çalışmalarına katılan iki helikopterin uçağın enkazına ulaştığı duyuruldu.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 15:30
YORUM EKLE