Alexa

En fazla çocuk istismarının Olduğu Ülke Neresi?

Internet Watch Foundation (IWF, Internet Denetleme Vakfı) tarafından yapılan araştırmalara göre, yapılan araştırmada, Hollanda'nın "çocuk istismarı için suç cenneti" haline geldiği belirtildi.

En fazla çocuk istismarının Olduğu Ülke Neresi?

Hollanda'nın "çocuk istismarı için suç cenneti" haline geldiği uyarısında bulunan Internet Watch Foundation (IWF), internette çocuk istismarı görüntülerine rastlayan herkesin ihbarda bulunabileceği bağımsız bir kuruluş olduğu ifade edildi.

1996'dan bu yana bir milyonu aşkın ihbar değerlendirilen Hollanda'da çeşitli internet siteleri, sosyal iletişim ağları ve güvenlik güçlerinin işbirliğiyle bu tür görüntüler internetten kaldırılıp incelemeye alınıyor.

IWF, yasa dışı görüntülerin tespit edilmesini sağlayan teknolojik gelişmelerin de bunda etkili olduğu belitti. IWF başkanı Susan Hargreaves, İngiltere'de yasa dışı görüntüleri paylaşmak isteyenlere karşı mücadelenin işe yaradığını ifade etti. 2017 rakamlarıyla kıyaslandığında bu rakamda büyük bir artış olduğu görülürken IWF, yasa dışı görüntülerin tespit edilmesini sağlayan teknolojik gelişmelerin de bunda etkili olduğunu söylüyor.

Hargreaves, İngiltere'de yasa dışı görüntüleri paylaşmak isteyenlere karşı mücadelenin işe yaradığını ifade etti. İhbar edilen fotoğrafların yüzde 82'si sosyal iletişim ağları veya şahsi sitelerden ziyade foto barındırma sitelerinde bulunulduğuna dikkat çekilerek, Bu sitelerin bazıları, internet sitesi açmanın daha ucuz olması nedeniyle Hollanda merkezli olduğu belirtildi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325