Ermeni faşistler Azerbaycanlı sivilleri hedef aldı

Azerbaycan ordusu işgal altındaki toprakları kurtarmak için savaşıyor.

Dünya 30.09.2020, 16:44 30.09.2020, 17:15
Ermeni faşistler Azerbaycanlı sivilleri hedef aldı

Azerbaycan ordusu işgal altındaki toprakları kurtarmak için savaşmaya devam ederken Cephe hattında Ermeni militanların kışkırtmaları devam ediyor ve Azerbaycan Ordusu düşmana onurlu bir şekilde karşılık veriyor.

Azerbaycanlı resmi kaynaklara göre Ermenistan ordusunun bu kez topçu ateşi hdefi Tartar'a bağlı Seydimli köyü idi. Bugün ateş altında kalan köydeki evler ağır hasar gördü ve altyapı hasar gördü.

Düşmanın silahlı kuvvetleri yoğun nüfuslu bölgelerde - ilçe ve köy merkezleri, sivil altyapı tesisleri - evler, hastaneler, tıp merkezleri, okul binaları, kreşler, hükümet binaları, çiftliklerde ağır top mermileri ateşlemeye devam ediyor.

Ermenistan askeri birliklerinin Tartar kentine bir başka ağır topçu bombardımanı sonucunda, 30 Eylül günü saat 08: 00'de hükümet binalarının yanına düşen top mermisi sonucu sivil altyapı dahil çeşitli yaralar sonucu 7 sivil hastaneye kaldırıldı. Düşmanın silahlı kuvvetlerinin ağır ateş açması sonucunda toplam 12 sivil öldürüldü ve 35 sivil hastaneye kaldırıldı.

Saldırgan Ermenistan'ın sivil nesnelerin bombardımanı sonucu 66 ev ve 8 sivil tesis kullanılamaz hale geldi ve birçok küçük ve büyük hayvan öldü.

İşte Tartar'ın Seydimli köyünden fotoğrafçı Roman İsmayilov'un çektiği fotoğraflar:

Haber: Namig Delidağlı gazeteci / Azerbaycan

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık