Ermeni ordusu Azerbaycan askerinin önünde çaresiz

Kapsam haber yazarı Namig Delidağlı, Ermeni ordusunun Azerbaycan askerinin önünde çaresiz olduğunu belirterek, Ermenilerin çeşitli provokasyonlara başvurduğunu anlattı.

Dünya 01.10.2020, 13:08 01.10.2020, 13:19
Ermeni ordusu Azerbaycan askerinin önünde çaresiz

Bugün güçlü Azerbaycan Ordusu önünde çaresiz durumda olan Ermeniler çeşitli provokasyonlara başvurdu. Bütün bunlara rağmen Azerbaycan Ordusu görevini yerine getiriyor - Ermenilerin yaklaşık 30 yıldır işgal ettiği kutsal toprakları kurtarmak. Azerbaycan ordusu bunun için yeterli potansiyele sahiptir. Yaşı, cinsiyeti veya konumu ne olursa olsun, tek bir bütün halinde birleşen Azerbaycan halkı, düşman işgali altında bir karış toprak bırakmayacak. Yıllardır yapılan barış görüşmeleri sonuç vermedi, Ermeni tarafı işgal altındaki Azerbaycan topraklarını boşaltmak istemedi ve her seferinde müzakere masasından kaçındı. Son olarak, düşman ülkenin Başbakanı Karabağ'ın Ermenistan olduğunu ifade etti. Bu çılgın fikirleri dile getiren Paşinyan şu anda zor durumda: Azerbaycan saldırısını durdurmaları için dünya güçlerine yalvarıyor.

Ermeni hükümeti hala sorunun özünü gizlemeye ve uluslararası ve yerel toplumu yanlış bilgilerle karıştırmaya çalışıyor. Azerbaycan sınırındaki provokasyonun Paşinyan hükümetinin yabancı düşmanları meselesini gündeme getirmeye ve Ermenistan'daki sosyo-ekonomik sorunları gündemden çıkarmaya yönelik olduğunu biliyoruz.

Ermenistan'ın uluslararası hukukun norm ve ilkelerine büyük ölçüde aykırı olarak Azerbaycan sivil topraklarında bir başka ağır top bombardımanı sonucunda, toplam 55 sivil çeşitli yaralanmalarla hastaneye kaldırıldı ve 16 kişi öldü.

Ayrıca, Ermeni askeri birimleri nüfusun yoğun olduğu bölgelerde - ilçe ve köy merkezleri, sivil altyapı tesisleri - evler, hastaneler, tıp merkezleri, okul binaları, kreşler, hükümet binaları, çiftlik alanlarında yoğun bir şekilde ağır top ateş etmeye devam ediyor.

İşgalci ülkenin silahlı kuvvetleri tarafından sivil altyapı tesislerinin bombalanması sonucunda 163 ev ve 36 sivil tesis ağır hasar gördü, sivillere ait araçlar kullanılamaz hale geldi ve birçok küçük ve büyük hayvan can verdi.

Görünüşe göre düşman son nefeste çirkin niyetinden vazgeçmiyor, Hocalı'da olduğu gibi yine de sivil halka zulümler yapıyor, çocukları, kadınları ve yaşlıları hedef alıyor. İşte bu yüzden Ermeni askerleri yeterince cevabını alıyor. İşimiz gerçeğin eseridir.

Memleketimiz için savaşıyoruz. Zafer bizimdir.

HABER: Namig Delidağlı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık