Ermeni Ordusuna Ağır Darbe!

Ermenistan çok sayıda askeri teçhisatın kaybetmesi ordusunu çaresiz duruma soktu. Cepheye gönderecek askerler bulamayan Ermeni Ordusu yaşlıları ve kadınları savaşa gönderiyor.

Dünya 18.10.2020, 14:53 18.10.2020, 15:53
Ermeni Ordusuna Ağır Darbe!

Ermenistan'ın siyasi ve askeri liderliği başını sallıyor. Çok sayıda askerin ve askeri teçhizatın kaybedilmesi onları çaresiz bir duruma soktu. Cepheye göndereceği askerleri artık bulamayan Ermeni ordusu, yaşlıları ve kadınları savaşa göndermeye başladı.

Azerbaycanlı Gazeteci Namig Delidağlı'nın haber değerlendirmesi şöyle:

Ermeni Ordusu,1992'de Karabağ'da Azerilere karşı acımasız olan emektar savaşçılar orduya çağırdı. Ancak onlar da çaresiz, kırılmış ve güçlü Azerbaycan ordusundan kaçıyorlar. Karabağ savaşına katılmak için gelen ve ertesi gün ağır yaralı olarak dönen Artsiv 30 alayının eski bir üyesi olan Vahan Ohanyan dün öldürüldü.

Vahan Ohanyan da ilk Karabağ savaşına katıldı ve yurttaşlarımıza karşı özel zulmü ile ayırt edildi. Bu yıl 8 Ekim'de eski savaşçı, işgali devam ettirmek için Azerbaycan Ordusu'na karşı savaşı yeniden başlattı. Ohanyan, önceki "etkili" savaşları için çeşitli emirler ve madalyalarla ödüllendirildi.

Yine 1992 yılında Karabağ'da Hocalı dahil Azerbaycanlılara zulüm yapan terör örgütü "Kara Panter" lideri Rüstem Gasparyan hastanede öldü.
Birkaç gün önce ciddi bir şarapnel yarası aldıktan sonra Hankendi'den Erivan'a götürüldü. Oğluyla savaşa katılan Gasparyan bir rüya gördü. 26 yaşındaki oğlu da Azerbaycanlı Ruslar tarafından öldürüldü.

Unutulmamalıdır ki, 1961 doğumlu Rüstam Gasparyan, ilk Karabağ savaşında "Kara Panter" adlı bir terör örgütü organize etmiş ve Azerbaycan'a karşı savaşmıştır.

1994'ten sonra Ermeni ordusunda albay olan Rüstam Gasparyan, 2007'de Ermeni parlamentosuna üye oldu. Müreffeh Ermenistan partisi başkanı ve hapisteki Gagik Çarukyan'ın bir akrabası olan Rustam Gasparyan, Ermenistan'daki çeşitli ceza davalarında seçildi. 2014 yılında Rüstam Gasparyan'ın oğlu Roma Gasparyan adam kaçırmaktan tutuklandı.

Bu yıl Haziran ayındaki "Tovuz olayları" sırasında, "Kara Panter" adlı bir grubun yeniden yaratıldığını duyurdu. 27 Eylül'de Karabağ'da askeri harekatların başlamasının ardından o ve oğlu Karabağ'a gelerek ayrılıkçıların bir parçası olarak Azerbaycan Ordusu'na karşı savaşmaya başladı.
Bu arada Ermenistan ordusunun "Martuni" alayının komutanı Albay Gegam Gabrielyan'ın Azerbaycan ordusu tarafından öldürüldüğünü belirtmek gerekir. Zor durumda olan düşman ordusunda komuta iletişim sistemi kaybedildi ve orduda ciddi bir firar başladı. Gönüllü ordusunda yer alanlar cepheye gitmeyi reddediyor. Askerler izinsiz olarak görev yerlerinden ayrılır ve kaçarlar.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu