Ermeniler Azerbaycanlı Sivillere Ağır Silahlarla Saldırıyor

Ermeni silahlı kuvvetleri Beylağan'da sivillere ağır silahlarla saldırısı sonucunda, Cephede iki Azerbaycanlı sivil öldü, yedi sivil yaralandı.

Dünya 04.10.2020, 23:41 05.10.2020, 00:38
Ermeniler Azerbaycanlı Sivillere Ağır Silahlarla Saldırıyor

Ermeniler ağır silahlarla sivillere saldırdı. Ermenilerin saldırılarında, Azerbaycanlı 2 sivil ölürken yedi sivil yaralandı. Ermeni birlikleri tarafından Beylağan'da sivillere ağır top atışlarıyla saldırı sonucunda, 1976 doğumlu İsmayilova Zulfiya İskender kızı ve 1998 doğumlu kız kardeşi Asadova Arzu İşgender kızı topçu mermileriyle öldürüldüler.

Başsavcılığa göre, 1982 doğumlu Balakışiyev Etibar Tavakkul oğlu, 1969 doğumlu Beşirova Sevda Yaşar kızı, 1970 doğumlu Zalova Yegana Hasan gözü, Mammadov Mayis Çerkez top mermileriyle öldürüldü. Oğlu ve 2003 doğumlu Mammadova Sevinj Mais, çeşitli yaralanmalarla hastaneye kaldırıldı ve birçok ev ağır hasar gördü.

Beylagan Bölge Savcılığı, Madde 100.2'yi (saldırgan bir savaş yürütmek), 120.2.1'i (bir suç örgütü tarafından önceden tasarlanmış cinayet), 120.2.4'ü (özel zulüm veya genel tehlike ile önceden planlanmış cinayet), 120.2.7, 120.2'yi ihlal etti. Ceza yargılamaları, 12. Madde (ulusal, ırksal, dini nefret veya düşmanlığı kışkırtmak amacıyla cinayete teşebbüs), 186.3. Madde (özellikle büyük zararla mülke kasıtlı imha veya zarar) ve diğerleri uyarınca başlatılmıştır.

1966 doğumlu Mammadov Safar Eyyub oğlu ve 1966 doğumlu Guliyev Akif Yunis oğlu Guliyev, 3 Eylül günü saat 21.00 sıralarında Tatar ilçesine bağlı Azad Garagoyunlu köyüne Azerbaycanlı sivil halkın ağır top atışları sonucu düşen top mermileriyle vuruldu. hafif yaralanmalarla hastaneye kaldırıldı.

Savcılık muharebe koşullarında olası tüm soruşturma tedbirlerini uygulamaktadır.

Başsavcılık, ordumuza ve sivillere karşı uluslararası hukuka göre suç işleyen provokatif Ermeni birliklerinin askerlerinin adalet önüne çıkarılması için gerekli tüm tedbirleri alacaktır.

Azerbaycan Ordusu topraklarımızı düşmandan temizlemeye devam ediyor!

Güncelleme:

Ermeniler, Azerbaycan'ın Khizi ve Abşeron bölgelerine iki adet 300 km'lik orta menzilli füze ateşledi

Cephede yenilgilerini gören Ermeniler, Azerbaycanlı sivil nesneleri ve sivilleri hedef alıyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan'ın Azerbaycanlı sivillere yönelik füze saldırıları ve sivil altyapı hakkında konuştu.
Hajiyev, ülkenin en büyük ikinci şehri olan Gence'ye 4+ kaset tipi Smerch füzesinin ateşlendiğini kaydetti. Khizi ve Absheron bölgelerine iki adet 300 km'lik orta menzilli füze ateşlendi. Bir rezervuar ve bir elektrik santralinin bulunduğu Mingachevir'e iki roket atıldı. Bütün bunlara rağmen Azerbaycan toprak bütünlüğünü sağlamaya ve Ermeni haydutları Karabağ'dan çıkarmaya kararlı.

Haber: Namig Delidagli, gazeteci / Azerbaycan

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442