Ermeniler tarafından işlenen suçlar gerçek bir vahşetin göstergesi

Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral, "Azerbaycan'ın bu zaferi gerçekten büyük bir zaferdir. Düşmana karşı kırk dört gün süren mücadele ve ardından siyasi arenada elde edilen zafer büyük bir zaferdir." dedi.

Dünya 22.11.2020, 22:44 22.11.2020, 23:39
Ermeniler tarafından işlenen suçlar gerçek bir vahşetin göstergesi

Azerbaycan halkını zaferlerinden dolayı kutlayan Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral, yaptığı açıklamada, "Yakında bu toprakların iyileştirilip çiçek bahçesine dönüştürüleceği günü göreceğiz. " dedi.

Gördüklerinin, insanlıktan nasibini almamış ve her türlü kötülüğü yapabilecek bir düşmanın olduğunu bir kez daha kanıtladığını, Azerbaycan'ın bu zaferi gerçekten büyük bir zafer olduğunu, düşmana karşı kırk dört gün süren mücadele ve ardından siyasi arenada elde edilen zafer büyük bir zafer olduğunu belirten Özoral, "Azerbaycan halkını bu zaferden dolayı yürekten kutluyorum."dedi.

AZERTAC ile yapılan röportajda, İşgal altındaki topraklarda Ermeniler tarafından işlenen suçların gerçek bir vahşetin göstergesi olduğunu vurgulayan diplomat Erkan Özoral şu açıklamalarda bulundu:

“Kısacası bu vandalizm ve barbarlıktır. Burada insanlık dışı suçlar işlendi, binalar, evler ve yollar tahrip edildi. Bu bölgelerdeki sinsi çıkarlarının peşine düşen Ermeniler, onları kimsenin yaşayamayacağı şekilde harabeye çevirmiştir. Azerbaycan kültürel anıtlara ve yerleşim yerlerine büyük özen ve özen gösterirken, Ermeniler ise tam tersine akıl almaz suçlar işlemiş ve taşa taş atmamışlardır. Gerçekten çok üzücü bir durum. Ama şükürler olsun, topraklarımız işgalden kurtuldu. Yakında bu toprakların iyileştirilip çiçek bahçesine dönüştürüleceği günü göreceğiz. "

Yorumlar (0)
10°
az bulutlu