Ermeniler yanlış bilgiler yayarak İlişkilere zarar vermeye çalışıyor

İran'ın Azerbaycanlı mevzilerini topçu bombardımanıyla ilgili Ermeni tarafının yaydığı bilgilerin yanlış olduğu belirtildi.

Dünya 23.10.2020, 23:08
Ermeniler yanlış bilgiler yayarak İlişkilere zarar vermeye çalışıyor

Savunma Bakanlığı APA'ya yaptığı açıklamada, İran-Azerbaycan sınırının tam kontrolünden endişe duyan Ermeni tarafının yanlış bilgiler yayarak iki ülke arasındaki üst düzey ilişkilere zarar vermeye çalıştığını belirtti.

Azerbaycan ordusuna ait intihar uçağının İran hava sahasına girdiği iddiası sonrasında Azerbaycan mevzilerinin topçu bombardımanı ile ilgili Ermeni tarafının yaydığı bilgiler yanlış olduğu belirtildi. Düşmanın bir başka dezenformasyonu olduğunu belirten Savunma Bakanlığı APA'ya yaptığı açıklamada, "İran-Azerbaycan sınırının tam kontrolünden endişe duyan Ermeni tarafı, bu tür yanlış bilgileri yayarak iki ülke arasındaki üst düzey ilişkilere zarar vermeye çalışıyor. Azerbaycan ve İran arasında derin tarihsel köklere sahip siyasi, ekonomik, dini, kültürel ve diğer alanlarda işbirliğimiz başarıyla gelişmektedir. Uluslararası toplumdan gerekli desteği alamayan Ermenistan'ın askeri-siyasi liderliği, Azerbaycan-İran ilişkilerinin başarılı bir şekilde gelişmesinden ciddi şekilde endişe duymakta ve çıkış yolunu yanlış ve karalayıcı bilgiler yaymakta görüyor." dedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu