Ermenistan Başbakan Yardımcısı, Rusya'dan silah getirmeye çalışıyor

Namig Delidağlı anlatıyor, Azerbaycan ordusu tarafından ağır kayıplara uğrayan Ermeni ordusu zor durumda. Çok sayıda asker ve askeri teçhizatı kaybeden düşman ülke artık savaş alanında duramaz.

Dünya 02.10.2020, 22:34
Ermenistan Başbakan Yardımcısı, Rusya'dan silah getirmeye çalışıyor

Azerbaycanlı Gazeteci Namig Delidağlı, gözlemlerini şöyle değerlendirdi: Azerbaycan ordusu tarafından ağır kayıplara uğrayan Ermeni ordusu zor durumda. Çok sayıda asker ve askeri teçhizatı kaybeden düşman ülke artık savaş alanında duramaz. Kendini dünyaya fakir, ezilen bir toplum olarak sunmaya çalışan çeşitli hileler ve hileler kullanır. Ancak tüm sahte eylemleri açığa çıkar. Bugün Ermenistan Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan Moskova'ya kaçtı. Amaç, Rusya'dan gizli yolla silah kaçırmak.

Araştımalar Grigoryan'ın ziyaretinin resmi olarak Rus mevkidaşı Alexei Overchuk ile bir görüşme olduğunu gösterdi, ancak gerçekte Rusya'ya başka bir amaçla gitti. Böylece, Ermeni sivil uçağıyla Moskova'ya giden M. Grigoryan, bu uçağa silah yükleyerek Gürcistan hava sahası üzerinden Ermenistan'a getirmeye çalıştı. Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü ve Uluslararası Sivil Havacılık Sözleşmesi tarafından belirlenen kurallara göre, sivil hava taşıtlarında silah taşınması kanunen yasaklanmıştır.

Azerbaycan'da bir örnek var: Komşusu için ümit edenler mumsuz kalacak. Bugün Ermeniler mumsuz ve silahsız bırakılıyor...  Bağışlar pahasına yalvarmak ve yaşamak kadar kötü bir karaktere sahip olan toplum, zaten kaybettiğini anlamalı ve Karabağ'dan def olmalıdır.

Yorumlar (0)
16°
açık