Ermenistan silahlı kuvvetleri Azerbaycan Tartar bölgesini Taciz Ediyor

Gazeteci Namiq Delidağlı, Ermenistan silahlı kuvvetleri Azerbaycan'ın Tartar bölgesine yoğun bir şekilde ateş ettiğini belirtti.

Dünya 30.09.2020, 12:24 30.09.2020, 12:40
Ermenistan silahlı kuvvetleri Azerbaycan Tartar bölgesini Taciz Ediyor

Ermenistan silahlı kuvvetleri Azerbaycan'ın Tartar bölgesine yoğun bir şekilde ateş ediyor. Cephedeki çatışmanın başlangıcından bu yana, ermeni silahlı kuvvetleri Azerbaycan sivil nesnelerine ve sivillere ateş ediyor. Ermeniler tarafından yerleşim yerlerinin bombardımanı sonucunda ticari tesislerin üzerine mermiler düştü. Rapora göre, düşman Hindarkh-Borsunlu yolunu hedef aldı. Ermenilerin ateşlediği mermiler yol kenarındaki ticaret tesislerine isabet etti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı GÖNÜLLÜLERE BAŞVURU

Savunma Bakanlığı, çatışmaya katılmak isteyen gönüllülere başvurdu.

 Temyiz şöyle diyor:

"Azerbaycan Ordusunun topraklarımızı kurtarmak için düşmana karşı savaşlarındaki başarısı, halkımızın savaşma ruhunu yükseltti. Azerbaycan askerinin başarısından ilham alan on binlerce yurttaşımız, Savunma Bakanlığı'na gönüllü olarak orduya katılmaya çağırdı."

Milli Savunma Bakanlığı önderliği, Azerbaycan askerine manevi desteği için teşekkür eder ve savaşa katılmak ve personelin yanında olmak isteyen herkese derin şükranlarını sunar. Gönüllü savaşlara katılmak isteyen savaş ve savaş tecrübesi olan vatandaşlarımızın askeri birliklere değil, Seferberlik ve Askere Alma Devlet Hizmetine başvurmaları gerektiğini belirtiyoruz. Zafer bizimle! Vatan işgalden kurtulacak! "

Şu anda cebhe hattında Azerbaycan ile Ermənistan arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

HABER: Namiq Delidağlı, jurnalist,

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)