Gazze'de gerginlik!

Gazze'de gerginlik devam ediyor. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nden atılan roketler nedeniyle bölgeye hava saldırısı düzenledi.

Dünya 04.05.2019, 13:00
Gazze'de gerginlik!

Filistinli 4 kişinin şehit edilmesi ve sınırda 2 İsrail askerinin yaralanmasının ardından bölgede gerginlik tırmanıyor.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, bu sabah Gazze Şeridi'nden atıldığı iddia edilen roketler nedeniyle sınırın İsrail tarafındaki birçok bölgede sirenler çaldığı belirtildi.

Roketler nedeniyle yaralanan olup olmadığına ilişkin henüz bir açıklama yapılmazken, İsrail basını atılan roketlerin birçoğunun İsrail'e ait "Demir Kubbe" hava savunma sistemi tarafından imha edildiğini yazdı.

İsrail ordusu, Gazze'nin kuzeyinde roket ateşlendiği söylenen 2 noktanın hava aracıyla vurulduğunu belirtti. Gazze'de bulunan Sağlık Bakanlığı saldırıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Bölgede AA muhabirinin aktardığı bilgilere göre İsrail'e ait bir savaş uçağı Gazze'nin kuzeyindeki bir tarım arazisini bombaladı.

İsrail ordusu, dün yaşanan olaylar nedeniyle bu sabahtan itibaren Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelerde birçok yolu ve bir sahili kapattığı bildirildi. Ancak keskin nişancı ateşi sonucu sınırda 2 İsrail askeri yaralanmıştı. Bunun üzerine İsrail ordusu Gazze'ye hava saldırısı düzenledi. saldırıda İki Filistinli şehit olmuş, ikisi yaralandı.

Diğer taraftan dün Gazze Şeridi sınırında 30 Mart'tan bu yana düzenlenen "Büyük Dönüşü Yürüyüşü" gösterilerine katılan 2 Filistinli İsrail askerlerince açılan ateş sonucu şehit edilmişti.

Yorumlar (0)