Alexa

Gazze'de "ilk özel güvenlik şirketi"

Kişilere ve kurumlara güvenlik hizmetleri sunmak amacıyla kurulan "Secure Land" isimli "ilk özel güvenlik şirketi" eğitim çalışmalarına başladı.

 Gazze'de
banner327
İsrail ablukası altında ekonomik zorluklarla karşı karşıya bulunan Gazze'de kişilere ve kurumlara güvenlik ve lojistik hizmet sunmak amacıyla kurulan "Secure Land" isimli "ilk özel güvenlik şirketi"nin eğitim çalışmalarına başladığı bildirildi.

"Secure Land" Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bilal el-Arbid, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Gazze'deki Filistin Hükümeti İçişleri Bakanlığı'ndan faaliyet izin belgesi alarak çalışmalarına başlayan şirkette, özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilere, bu alanda yoğunlaştırılmış teorik ve pratik eğitim veriliyor. Burada kişilerin yanı sıra yerleşim birimleri, özel kuruluşlar, banka, fuar, restoran gibi bir çok kuruma da güvenlik ve koruma hizmeti verilmesi hedefleniyor" dedi.

Bu hizmetten ilk olarak geçen günlerde Gazze'yi ziyaret eden "Arap İdol' yarışması birincisi Filistinli Muhammed Asaf'ın yararlandığını belirten Arbid, özel güvenlik çalışanı olmak için başvuran adayların seçiminde vücut yapılarının dikkate alındığını, sağlık taramalarının yapıldığını, ayrıca kamu kuruluşunda çalışmaması, herhangi bir siyasi bağlantısının ve sabıka kaydının olmaması gibi kriterlerin esas alındığını ifade etti. 

Elemeler sonucunda seçilen kişilere dövüş teknikleri, vücud geliştirme, silah kullanımı ve çeşitli spor egzersizleri gibi eğitimlerin verildiğini belirten Arbid, "Dış ülkelerde ve Batı Şeria'da faaliyet gösteren özel güvenlik birimleri, Gazze'de bulunmayan bir kurumdu. Şirketin Batı Şeria'da da bir şubesinin açılması için görüşmeler yapılıyor" diye konuştu.  

Daha önce özel güvenlik şirketi "Secure Land"ın bünyesinde olmayı hayal ettiğini belirten "Vücud Geliştirme" Uzmanı Nidal en-Neccar da "Bu hayalim sonunda gerçekleşti" ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2014, 14:56
YORUM EKLE