Gence, Azerbaycan'ın Atan Kalbidir

Gence'yi ziyaret eden Başsavcı Kamran Aliyev, Sivil halka yapılan füze saldırısının düşmanın zayıflığını gösterdiğini söyledi.

Dünya 17.10.2020, 22:34 17.10.2020, 23:42
Gence, Azerbaycan'ın Atan Kalbidir

Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmalar devam ederken Ermeni ordusu Azerbaycan’ın en büyük ikinci kenti Gence’ye saldırması ardından açıklamada bulunan Başsavcı Kamran Aliyev, Sivil halka yapılan füze saldırısının düşmanın zayıflığını gösterdiğini belirterek şunları söyledi:

Sivil halk arasında panik yaratmak istiyorlar

"Ermenistan'ın askeri ve siyasi liderliği aklını kaybetti, çünkü bu insanlığa karşı ciddi bir suçtur. Bu suçun hukuki ve siyasi sorumluluğu Ermeni liderliği için ağır olacaktır. Azerbaycan liderliği askeri ve siyasi alanda buna göre cevap verecektir. Aliyev, sonun başlangıcını hisseder hissetmez şu adımları attıklarını söyledi: "Sivil halk arasında panik yaratmak istiyorlar ki bu alınmıyor."

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehriban Aliyeva ise Ermenistan'ın Gence'de işlediği terör eylemini Instagram sayfasından paylaşarak, "Gence, Cavadkhan'ın anavatanıdır. Doğu'daki ilk demokratik cumhuriyetin bağımsızlığı için sonuna kadar savaşan bir şehirdir. Gence, Azerbaycan'ın atan kalbidir ve hiç kimse halkının gururlu ruhunu kıramaz!" dedi.

Gence, Azerbaycan'ın atan kalbidir

Aliyeva'nın sosyal medya paylaşımı tam olarak şöyle:

"Bu gece Ermeni saldırganlar haince Gence'ye saldırdı. Amaç basit ve aynı zamanda korkunç - olabildiğince çok sivili yok etmek, panik yaratmak, Azerbaycan halkını sindirmek. Ancak saldırgan, çirkin hedeflerine asla ulaşamayacaktır. Bu görkemli şehrin sakinleri ruhsal olarak çok güçlü! Gence Nizami'dir, Mahsati, Vazeh! Ancak Gence sadece Azerbaycan'ın kültürel mirası değil. Gence, eski devletimizin beşiğidir. Sarsılmaz dayanıklılığın, cesaretin ve cesaretin sembolüdür! Gence, Cavadkhan'ın anavatanıdır. Doğu'daki ilk demokratik cumhuriyetin bağımsızlığı için sonuna kadar savaşan bir şehirdir. Gence, Azerbaycan'ın atan kalbidir ve hiç kimse halkının gururlu ruhunu kıramaz!"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
açık