Gence'yi ve sivil halkı vurmak, Ermenistan'ın terörist özüdür

1949 Cenevre Sözleşmelerini ve Ek Protokollerini, BM Güvenlik Konseyi kararlarını ve Ermeni askeri-siyasi liderliğinin talimatlarıyla ilgili kararlarını kasıtlı olarak ihlal etti.

Dünya 04.10.2020, 13:20
Gence'yi ve sivil halkı vurmak, Ermenistan'ın terörist özüdür

Düşmanın silahlı kuvvetleri, uluslararası hukukun normlarını ve ilkelerini, 1949 Cenevre Sözleşmelerini ve Ek Protokollerini, BM Güvenlik Konseyi kararlarını ve Ermeni askeri-siyasi liderliğinin talimatlarıyla ilgili kararlarını kasıtlı olarak ihlal etti. Topçu, Azerbaycan'ın ikinci büyük şehri olan ve çatışmaların yaşandığı bölgeye ait olmayan Gence'nin yoğun nüfuslu bölgelerini bombalamaktadır.

Saldırgan Ermenistan askeri alanda başarısız olur ve daha da saldırgan hale gelir. Aslında Ermenistan'ın yaklaşık 30 yıldır Azerbaycan'a yönelik saldırı politikasından geri adım atma konusundaki isteksizliği ve barışçıl Azerbaycan halkına yönelik mevcut saldırıları birbirini tamamlayan suçlardır. Diğer çevre bölgelerde olduğu gibi, Ermenistan topraklarından Gence'nin ve sivil halkın bombardımanı, bu karakolun terörist doğasıdır. Bu eylemler uluslararası bir suçtur.

Azerbaycan basınına verdiği röportajda Türkiye'nin eski Azerbaycan büyükelçisi Hulusi Kılıç söyledi.

Dünya toplumunu ve AGİT Minsk Grubu'nu ikiyüzlülükle suçlayan Kılıç, şunları söyledi: Düşman, Azerbaycan halkının işgalin devamını asla kabul etmeyeceğini hala anlamak istemiyor. Düşman sivil Azerbaycanlıları hedef alırken, Azerbaycan halkı daha organize bir şekilde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in etrafında birleşecek ve muzaffer Ordu'ya destek verecektir. "Azerbaycan’da herkes Karabağ’ı işgalden asker ruhuyla kurtarma sürecine katıldı."
Bu hain Ermenilerin son girişimidir. Zafer bizimdir !!!

Hulusi Kılıç

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu