Google'den Trumpa Karşı Açıklama

Donald Trump yaptığı açıklamada Google arama moturunu suçlayarak, "Google'da 'Trump haberleri' araması yapılınca sadece sahte haber medyasının sonuçları gösteriliyor." demişti. Google, buna cevap verdi.

Dünya 28.08.2018, 22:39 29.08.2018, 00:17
Google'den Trumpa Karşı Açıklama

Google'da 'Trump Haberleri' araması yapıldığında çıkan sonuçların yüzde 96'sının ulusal ve sol eğilimli medyadan geldiğini iddia eden Trump, "Bu çok tehlikeli. Google ve diğerleri muhafazakarların sesini bastırıyor, iyi olan bilgi ve haberleri ise saklıyor. Bizim neyi görüp göremeyeceğimizi kontrol ediyorlar. Bu çok ciddi durum, ele alınacaktır!" yorumunu yapmıştı.

Bunun üzerine Google'ın ana kuruluşu Alphabet'ten açıklama yapılarak, "Aramalar siyasi gündem oluşturmak için kullanılmıyor. Arama sonuçları herhangi bir siyasi ideolojiyi ön yargılı kılmıyor."dendi. 

Google,"Asla bir politik düşünceyi manipüle etmek için araştırma sonuçlarını asla sıralamadığını" söyleyerek, "Amacımız, kullanıcıların Google Arama penceresinde arama yapmasının saniyeler içinde en alakalı sonucu almasını sağlamaktır" dedi.

Yorumlar (0)