Alexa

Halep'ten kaçanlara'da saldırılıyor

Doğu Halep’te sivillerin tahliyesini gerçekleştiren konvoylarada saldırıldığı ortaya çıktı. Sivillerin saldırıya maruz kalmasıyla kaçtıkları görülen görüntülerde, yaşanan can pazarı da gözler önüne serildi.

Halep'ten kaçanlara'da saldırılıyor
banner327
Suriye’nin Halep kentinin doğusunda varılan ateşkesin ardından sivil halk ile yaralıları taşıyan konvoy Halep’in doğusundan batısına doğru harekete geçmişti. Konvoya yönelik saldırının ardından duran tahliye işlemleri bir süre sonra yeniden sivilleri taşımaya  başladı.

Konvoyun ilerleyişi sırasında konvoya yönelik saldırıya dair görüntüler ortaya çıktı. Halep’in doğusundan ayrılan bir sivil tahliye konvoyuna yönelik saldırıyı cep telefonundan an be an görüntüledi. O anda yaşananları anlatan sivil konvoyun ilerleyişi sırasında sivillerin ve tahliye koridorunun hedef alındığını ifade etti. Yaşanları anlatan sivil, "lk konvoy gitti. Son konvoya gelince İranlı milisler izin vermediler. Ben son konvoydaydım. Onların kontrol noktasına gelince bir komutan geldi ve durdurdu konvoyu. En önde Kılızhaç gidiyordu arkasında da benim bulunduğum otobüs vardı. Kızılhaç’tan kimse aracından inmedi ve hiçbir şey olmamış gibi umursamaz davrandılar. İki dakika sonra yolu kapatmak için toprak dolu araç geldi" dedi. 

Saldırı olduğu sırada konuşan bir başka sivil ise, “Rusya’nın açtık dediği koridorları görüyorsunuz” ifadesini kullandı. 

Sivillerin saldırıya maruz kalmasıyla kaçtıkları görülen görüntülerde, yaşanan can pazarı da gözler önüne serildi. Bazı vatandaşların ağladığı da anlaşılan görüntülerde, silah sesleri 


 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 16:17
YORUM EKLE