Hatemi, İsrail'i Yerle Bir Ederiz

Tahran'da Ayetullah Ahmed Hatemi, ABD Başkanı Trump'ı tehdit etti."Bize saldırırlarsa İsrail'i yerle bir ederiz." diyerek ABD Başkanı Trump'ı tehdit etti.

Dünya 23.08.2018, 10:09
Hatemi, İsrail'i Yerle Bir Ederiz

İran'ın önde gelen din adamlarından Ayetullah Ahmed Hatemi, ABD'nin İran'a en ufak zarar vermesi durumunda, sadece ABD'yi değil, aynı zamanda Washington yönetiminin bölgedeki müttefiki İsrail'i  de hedef alacakları uyarısı yaptı.

ABD, İran milletine en ufak zarar vermeye kalkarsa...

Tahran'daki Kurban Bayramı Namazı hutbelerinde konuşan Ayetullah Ahmed Hatemi, "Bize saldırırlarsa İsrail'i yerle bir ederiz." dedi.
Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi son durum değerlendirmesi yaparak, ABD'nin İran karşıtı politikalarını eleştirdi. Mehr News'a haberine göre; "ABD, İran milletine en ufak şekilde bile zarar vermeye kalkarsa rezil olacağını iyi bilmeli. Onlar İran karşıtı her çeşit saldırının beraberinde getireceği maliyetin sadece kendileriyle sınırlı olmayıp bölgedeki müttefikleri yani Siyonist Rejim'i de kapsayacağını anlamalılar; bize saldırmaya çalışırlarsa bu rejimi yerle bir ederiz." dedi.

Hatemi; "ABD Başkanı Trump şimdiye dek 8 kere İran ile müzakere yapma talebinde bulunmuştur ancak yalan söyleyerek bunu inkar ediyor. Siz yalancısınız, nükleer anlaşmayı çiğneyip ortadan kaldırdınız zira füze meselesiyle bölgesel konuları yeni müzakerelerde ele almak istiyordunuz." ifadelerini kullanan Hatemi; "ABD müzakerelerde diktatörlük yapma peşinde; bizim her istediğimizi kabul edin diyorlar fakat İslami düzen bu tür isteklerin karşısında şimdiye dek dimdik durduğu gibi bundan sonra da boyun eğmeyecek" dedi.

Yorumlar (0)