Hollanda Türk Federasyon'undan Hollanda Meclisine Mektup

Hollanda Türk Federasyon'undan Hollanda Millet Meclisi Milletvekillerine Halep, Suriye’deki gelişmelerden dolayı açık mektup

Dünya 15.12.2016, 21:13 15.12.2016, 21:23
Hollanda Türk Federasyon'undan Hollanda Meclisine Mektup
Hollanda Türk Federasyon'u Hollanda Millet Meclisi Milletvekillerine Halep, Suriye’deki gelişmelerden dolayı açık mektup gönderdi.

Mart 2011 tarihinden günümüze kadar süren Suriye’deki savaş farklı medya kanallarından algıladığımız gibi Halep’teki son gelişmeleri ile çok kanlı ve elim bir döneme girmiştir. Hollanda Türk Federasyon olarak büyük endişe ile çocuklar ve kadınlar ile ilgili korkunç ve dram dolu mesajları okuyoruz. İnsanlık dışı ve aşağılayıcı olaylar ve gelişmelerden dolayı evlerini, şehirlerini terk etmek zorunda kalan siviller. Alınan bilgilere göre Halep nüfusunun yüz bine yakını güvenli bölgelere doğru kaçmakta. Hollanda Türk Federasyon olarak Halep’teki bu acı gelişmeleri Milletvekillerimizin dikkatine sunuyoruz.
 
Hollanda demokratik yapısı ve evrensel insan hakları alanlarında öncü bir ülke konumundadır. Dolayısıyla Milletvekillerimiz Halep’te yaşanan insanlık dramını görmezden gelemezler. Hollanda demokrasi ve evrensel insan hakları alanlarındaki öncü konumundan dolayı insanlık adına Halep’te yaşanan dramı gündeme taşımalı ve bu olaylar karşısında insancıl bir tutum almalıdır. Sayın Milletvekillerimizin Halep’teki bu acı olaylar karşısında aynı düşüncelerle tavır almalarını ümit ederiz.

Saygılarımızla,
Hollanda Türk Federasyon


Geachte Kamerleden,
 
Uit verschillende mediabronnen hebben wij kunnen constateren dat de oorlog in Syrië door de meest recente ontwikkelingen in de belangrijke stad Aleppo in een dramatische fase is terechtgekomen.
 
Turkse Federatie Nederland (TFN) volgt met grote zorgen de tragedie van de kinderen en vrouwen, en anders burgers die hun stad moeten verlaten. Volgens de berichten zijn er tegen de honderdduizend inwoners van de stad op de vlucht geslagen.
 
Wij vragen dringend uw aandacht voor de onmenselijke en onterende ontwikkelingen in Aleppo.
 
Wij hebben de convictie dat Nederland, als koploper in de wereld op het gebied van democratie en de universele mensenrechten, en diens Kamerleden de menselijke drama dat zich afspeelt in Aleppo niet aan haar voorbij kunnen laten gaan. Ons land heeft de humane plicht om zich ten minste uit te spreken over het drama in Aleppo en daarover een humanitair standpunt in te nemen. Wij hopen dat dit de weg zal openen tot internationale hulpverlening aan de hulpbehoevenden.
 
Hoogachtend,
 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık