İlham Aliyev'in basın toplantısı Dünyada Yankı Uyandırdı

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in 26 Şubat'ta yabancı medya temsilcileri için düzenlediği basın toplantısı yankı uyandırdı.

Dünya 28.02.2021, 20:51 28.02.2021, 21:59
İlham Aliyev'in basın toplantısı Dünyada Yankı Uyandırdı

İlham Aliyev'in 26 Şubat'ta yerli ve yabancı medya temsilcileri için düzenlediği basın toplantısı dış medyada geniş yer buldu. Dört saatten fazla süren basın toplantısında, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev önemli konulara değindi. ayrıntılı olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Aliyev'in basın toplantısını, Türk haber ajansları Anadolu, IHA, Sputnik Türkiye, Haberler portalı, TRT Haber, Haber Türk, CNN, Haber Global, A Haber, NTV, Yeni Şafak, Hürriyet, Posta, Milliyet, Sabah, gazeteleri, şu başlıklarla duyurdu.

  • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Azerbaycan'da Türk Ordusu'nun küçük bir modelini inşa edeceğiz.
  • Aliyev'den Ordumuza büyük değer: Azerbaycan'da Türk Ordusu'nun küçük bir modelini inşa edeceğiz
  • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in Ermenistan'da askeri darbe girişimi
  • Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: Türk Ordusu bizim için en kabul edilebilir modeldir
  • Erdoğan ve Aliyev'in Ermenistan'a Mesajı
  • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in önemli açıklamaları

Rus haber ajansları: 

TASS, Ria Novosti, Interfax, Vestnik Kavkaza, Regnum, RBK, RT, Vesti, 360, Argumenty i Fakty, Nezavisimaya Gazeta, Kommersant, Izvestia, Rossiyskaya Gazeta, Vzglyad gazeteleri, Life, Lenta, internet siteleri...İkinci Karabağ Savaşı'ndan sonra bölgedeki durum, kurtarılan bölgelerde inşaat çalışmaları, Azerbaycan'da aşılama süreci, üçlü açıklamanın uygulanmasına yorum yaptı.

Rumen gazetesi Ultima Ora (Last Hour) ve News24hours haber portalı, Greek Real Group Media, Ukrayna'nın Obozrevatel, Podrobnosti, Stopcor, Bagnet, Tsn, Dialog, Muhabir ve Polemika haber portalları, Azerbaycan Cumhurbaşkanı basın toplantısının önemli bir rol oynadığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, gazetecilerin çeşitli bölgesel konulardaki sorularını doğru, akıcı ve mantıklı şekilde dört dilde yanıtladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanının güçlü ve karizmatik bir devlet başkanı ve kararlı bir lider olduğu kaydedildi.

Çin'in ulusal haber ajansı Xinhua, Çin Merkez Televizyonu ve diğer medya kuruluşları bir basın toplantısında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in aşı hakkındaki görüşlerine yer verdi.

Çin medyası ayrıca, aşı tedariki konusunda Çinli ortakların yükümlülüklerinin yerine getirilmesi üzerine düzenlediği basın toplantısında Aliyev'e övgüde bulundu.

Lübnan haber sitesi Al-Masdar News, İran'ın Mehr haber ajansı ve Iran Daily'nin haberine göre, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bölgedeki mevcut durum ve bölge ülkeleri arasındaki işbirliğine ilişkin görüşleri basın toplantısına yansıdı.

Kaynak: oxu.az

Yorumlar (0)