banner424

banner425

banner423İlham Aliyev'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mektubu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Azerbaycanlı kadınları tebrik etti.

Dünya 06.03.2021, 14:13 06.03.2021, 14:44
İlham Aliyev'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mektubu

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Azerbaycanlı kadınları tebrik eden açıklamasında "Sevgili hanımlar! Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle sizleri içtenlikle kutluyor, ilerideki çalışmalarınızda hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum." ifadelerini kullanarak başladığı mektubunda, kadınların toplumun yaşamına yüksek değerler getirmeye devam edeceğini belirtti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle yayınladığı mesajı şöyle:

Azerbaycan kadınları yüzyıllardır milli kimliğimizi yansıtan kültürel değerlerimizin korunmasında benzersiz hizmetler vermiş ve toplumumuzun her zaman güvenilir bir manevi desteği olmuştur. Ulus inşası çalışmalarının aktif katılımcıları olarak, tarihimize derin bir iz bırakan özverili, militan ve gururlu seleflerinden aldıkları tükenmez ahlaki güç sayesinde tüm zorlukların üstesinden geldiklerini belirtmekten memnuniyet duyuyorum. Ülkemizin sosyo-ekonomik, kültürel ve bilimsel potansiyeli görevlerini onurla yerine getirmiştir.

Cesaret ve azim gösteren Azerbaycan kadını, kendisini dualarla cepheye gönderen, zafer haberiyle yolunu bekleyen ve ülkemizin her karışına değer veren bir nesil yetiştirdi. Kuşkusuz, devletliğimize en büyük katkı, kırk dört günlük kutsal savaşta kahramanlığı ve cesareti asla unutulmayacak olan bu genç nesildir. Gözlerini açan, Azerbaycan'ı özgür ve bağımsız gören, adaletin yeniden tesis edilmesinde, Karabağ'ın uzun bir özlemin ardından yeniden birleşmesinde ve gururlu halkımızın sınırsız zafer sevincinde müstesna payı olan bu cesur nesildir.

Topraklarımızın savunmasında hayatını kaybeden yiğit evlatlarımızın anısını bir kez daha onurlandırıyor, şehit anne ve eşlerine, savaşlarda sağlığını kaybeden askerlerimizin ömür boyu yoldaşlarına, yetiştiren askerlerin annelerine en iyi dileklerimi iletiyorum. ülkemize layık çocuklar. İnanıyorum ki, inşa etme kararlılığı ve sosyo-kültürel faaliyet gösterme kararlılığıyla öne çıkan Azerbaycan'ın zengin bir ruhani kadını, toplumumuzun yaşamına yüksek değerler getirmeye devam edecek, Önümüzdeki büyük yaratıcılık döneminde, başarılarıyla bağımsızlık tarihimizde yeni parlak sayfalar yazacak. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)