İngiltere yeni bir tecrit sürecine giriyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson COVID-19 vakalarındaki artışı kontrol altına almak için yeni yasaklar getirdi.

Dünya 05.01.2021, 00:56
İngiltere yeni bir tecrit sürecine giriyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, COVID-19 vakalarındaki artışı kontrol altına almak için yeni bir ulusal önlemler paketi sundu. Johnson yaptığı açıklamada, ilk olarak Birleşik Krallık'ta tanımlanan ve şu anda diğer birçok ülkede bulunan yeni, daha bulaşıcı bir koronavirüs varyantının büyük bir hızla yayıldığını ve onu yavaşlatmak için acil eylem yapılması gerektiğini belirtti.

Johnson, aşının planlandığı gibi gitmesi durumunda ve ölümlerin sayısı düştüğü taktirdi Şubat ayının ortalarında yasakların kalkabileceğini ve  herkesi kurallara uymaya çağırdı.

İngiltere ekonomisi, 2020'nin Nisan-Haziran döneminde, iş alanları kapatıldığı için yaklaşık% 20'lik tarihi bir çöküş yaşadı.

İngiltere, dünyanın altıncı en yüksek ölüm oranıyla boğuşurken ve vakalar yeni bir rekor kırırken, ülkenin sağlık görevlileri, COVID-19'un yayılmasının 21 gün içinde sağlık sisteminin ezici bölümlerini riske attığını belirtti.

Birleşik Krallık'ta 75.000'den fazla kişi, pandeminin başlamasından bu yana pozitif bir testin ardından 28 gün içinde COVID-19'dan öldü. Pazartesi günü rekor 58.784 yeni koronavirüs vakası bildirildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)