Alexa

Irak ordusu, 'Aşiret Devrimcileri'ni vurdu

Irak ordusunun, Felluce'de kendilerini "Aşiret Devrimcileri" olarak tamınlayan silahlı grubu hedef alan hava harekatında 9 kişi öldü, 32 kişi yaralandı.

Irak ordusu, 'Aşiret Devrimcileri'ni vurdu
banner327
 Irak ordusunun, Felluce'de kendilerini "Aşiret Devrimcileri" olarak tamınlayan silahlı grubu hedef alan hava harekatında 9 kişinin öldüğü, 32 kişinin yaralandığı bildirildi.

Felluce Devlet Hastahanesi Müdürü Abdulsettar Lewas, AA muhabirine yaptığı açıklamada Heyelaskeri ve Şuheda mahallelerine sabah saatlerinde Irak ordusunca düzenlenen hava bombardımanında 9 kişinin öldüğünü, 32 kişinin yaralandığını söyledi. 

Lewas, "Irak ordusu, bu sabah Felluce'deki aşiret devrimcilerine hava harekatı düzenledi. Bombardımanda yaralanan kişiler, hastahanemize getirildi. Aralarında durumu ağır olanlar var. Ölü sayısını artacağından endişe duyuyoruz" dedi. 

Cumeyle aşiret lideri  Rafi el-Cumeyli ise "Aşiret Devrimcilerimizle Irak ordusu arasındaki çatışmalar özellikle Felluce'nin doğu ve güney kesimlerinde yoğunlaştı. Irak ordusunun sabaha karşı başlattığı bombardımanda çok sayıda evde hasar oluştu" diye konuştu. 

- İç savaş görüntülerde

"Aşiret Devrimcileri" isimli silahlı grup, Felluce'de, Irak ordusuna ait konvoyu ateş altına aldı. Bunun üzerine hava kuvvetleri, "Aşiret devrimcileri'nin" bulunduğu noktaları bombaladı. Bu esnada sivillere ait olduğu ifade edilen bir kamyon da bombaların hedefi oldu.
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2014, 11:54
YORUM EKLE