Irak Ordusu Kerkük Havaalanını Ele Geçirdi

Irak ordusu stratejik öneme sahip Keyvan üssünü ele geçirdi. Ele geçirilenler arasında Emniyet Binası ile Kerkük Valilik Binasının olduğu bildirildi.

Dünya 16.10.2017, 14:02 16.10.2017, 14:16
Irak Ordusu Kerkük Havaalanını Ele Geçirdi

Terör örgütü DEAŞ’ın 2014 yılında Musul’a girmesiyle Irak ordusu, Keyvan Askeri Üssü’nü boşaltmıştı. Peşmerge, Irak ordusunun boşalttığı Keyvan Askeri Üssü’ne yerleşmişti. Yaklaşık 3 yıl sonra Kerkük’e geri dönüş içi operasyon başlatan Irak ordusu stratejik önem taşıyan Keyvan Askeri Üssünü de ele geçirdi.

Irak ordusu Kerkük’te doğru ilerleyişini sürdürüyor.

Öte yandan bölgeden gelen bilgilere göre, Irak ordusu birliklerinin şehir merkezine girdiği ve buradaki birçok resmi binayı ele geçirdiği öğrenildi. Ele geçirilen binalar arasında Emniyet Binası ile Kerkük Valilik Binasının olduğu bildirildi. Ayrıca Kerkük Valisinin gece saatlerinde Erbil’e gittiği öğrenildi.


Öte yandan Arafa bölgesinde de şiddetli çatışmaların yaşandığı öğrenildi. Bölgede PKK ile Irak ordusunun çatıştığı kaydedildi. Çatışmanın uzun sürmediği öğrenildi. Kerkük’te Malband adındaki KYB Kerkük Temsilciği binası tamamen boşaltıldı.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)