İran, Azerbaycan ve Ermenistan'ı Uyardı!

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Saeed Khatibzadeh Ermenistan'ı uyardı. İran topraklarına füze fırlatılması bir daha tekrar edilirse Tahran'ın buna kayıtsız kalmayacağını söyledi.

Dünya 21.10.2020, 23:45
İran, Azerbaycan ve Ermenistan'ı Uyardı!

İran, Azerbaycan ve Ermenistan'ı füze konusunda uyardı. İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Saeed Khatibzadeh 15 Ekim'de çok sayıda füzenin ülkenin kuzey sınırlarına düşmesine tepki göstererek Tahran'ın buna kayıtsız kalmayacağını söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Said Khatibzadeh açıklamasında, "Ülkemizin sınır bölgelerinde yaşayan İran vatandaşlarının güvenliğini korumak, silahlı kuvvetlerimizin kırmızı çizgisidir ve topraklarımıza ateş etme meselesi tekrar edilirse, İran İslam Cumhuriyeti kayıtsız kalmayacaktır." dedi.

İran'ın Doğu Azerbaycan Eyaleti, Khudafarin kentinde 15 Ekim'de 10 roketin iki köye isabet ettiğinin unutulmaması gerektiğini belirten Ali Amiri Rad ise "Karabağ çevresinde Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmalar nedeniyle 15 Ekim'de 11: 00-16: 00 saatleri arasında Hudaferin köylerine 10 roket isabet etti. “Füzeler Kadhudalu ve Gülübeyli köylerini vurdu. Çöktü ve bir kişiyi yaraladı ”dedi. 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu