İsrail'den Şok Uygulama! Müslümanlardan Büyük Tepki!

Mescid-i Aksa’da 3 Filistinli genç ile İsrail polisleri arasındaki çatışmadan sonra İsrail polisi şok uygulamalara imza atıyor. Cuma namazının kılınmasına izin vermeyen İsrail polisi şimdi ise gençleri Mescid-i Aksa'ya sokmuyor.

Dünya 21.07.2017, 13:27
İsrail'den Şok Uygulama! Müslümanlardan Büyük Tepki!

Mescid-i Aksa'nın kapısına kurulan metal arama dedektörlerini kaldırmayan İsrail, yeni bir karar daha alarak 50 yaş altı Müslümanların mescide girişine yasak getirdi.

Filistinliler, vakit namazlarını Mescid-i Aksa'nın kapılarında kılıyor.

Bugün getirilen 50 yaş sınırından sonra ise 50 yaşın altındaki Müslümanlar Mescid-i Aksa'nın kapısına dahi yaklaşması mümkün olmayacak. İsrail polisi kudüs'ün Eski Şehir bölgesine açılan kapılarını barikat kurarak kapattı.

Şehirde tansiyon hayli yüksek. Şehirde binlerce polis görevlendirildi. Şehrin üzerinde sürekli polis helikopteri uçuyor. İsrail yetkililerinin yaptığı açıklamada, Polisin, şehirde ve çevresinde devriye gezerek gün boyunca aksaklıklara müdahale edeceğini söyledi.

Kudüs'teki tüm camileri kapatarak Aksa'ya gelme kararı alan Kudüslüler ise büyük bir gösteriye hazırlanıyor. 

İsrail polisi Cuma namazı için kudüse gelen Müslümanların şehre girişini engellemek için tedbirler aldı. Sabah saatlerinde başka şehirlerden gelen Müslümanları taşıyan onlarca otobüs polis engeliyle karşılaştı ve şehre giremedi.

Gerginlik devam ediyor. İsrail yeni caydırıcı kararlar alarak müslümanları yıldırmaya çalışıyor.

Yorumlar (0)