Alexa

İsrail, El Halil Camisine karakol kurdu

İsrail’in El Halil’i işgal ettiği tarih olan 1948’den sonra ilk defa El Halil’de İbrahim Camisine polis merkezi açtı.  

İsrail, El Halil Camisine karakol kurdu

İsrail Güvenlik Bakanı Qil'at Ardan El Halil’de bulunan İbrahim Camisinde polis merkezi açıldığını açıkladı. Ardan, “Bunu yapmakla  atalarımızın topraklarında egemenliğimizi yürürlüğe koruyoruz” ifadesini kullandı. Ardan, bu merkezin El Halil’deki Karyat Arba Yahudi yerleşim bölgesindeki 30 bin yerleşimciye hizmet sunacağını söyledi. 

İbrahim Camisinin İmamı Hefti Ebu Snenah, bu hareketin bölgenin Yahudileştirilmesi girmiş olduğunu belirterek, bunun kanunlara ve milli geleneğe aykırı olduğunu söyledi. Abu Snenah, bütün milli ve mahalli derneklere çağrıda bulunarak bu uygulamanın, durdurulmasını istedi. 

Ayırım duvarı ve Yahudi Yerleşimine direniş Komitesinin müdürü, Yunus Arar İsrail işgalinin cezalandırılması için mahkemelere başvuracaklarını, bunda kararlı olduklarını söyledi. 
Arar, bunun yanında, şehirdeki İslamın kutsal mekanlarına karşı Yahudi işgaline karşı  halk direnişinin yoğunlaştırılacağını söyledi. 

Müslümanların engellenmesinin, buranın Yahudileştirilmesi anlamına geldiğini söyledi. Şaban, İsrail’in bu hareketini durdurması için uluslararası kuruluşların devreye girmesi çağrısında bulundu. 
           

Kaynak: İHA

YORUM EKLE