İsrail Gazze’ye Füze Saldırısı Düzenledi

İsrail Gazze şeridinin çeşitli bölgelerine yeniden saldırı düzenledi. İsrail, Gazze'ye 5 füze saldırısı yaptığı açıklandı.

Dünya 14.12.2017, 10:32
İsrail Gazze’ye Füze Saldırısı Düzenledi

İsrail savaş uçaklarının Gazze kentinde Bedir ve Kureyş bölgelerindeki iki direniş noktasına havadan füze saldırısı gerçekleştirdi.

Gazze şehrinen kuzeybatısında bulunan El Şati direniş noktasına da birkaç füze atıldığı kaydedildi.


Gazze şehrinin merkezinde bulunan Deyr el Balah’ın batısında bulunan Hamas El Kasım tugaylarına ait direnme noktalarına da birkaç füze saldırısı yapıldığı belirtildi.

Füze saldırılarının direniş merkezlerinin yakınlarındaki yerleşim bölgelerinde bulunan evlerde maddi hasara sebep olduğu kaydedildi.

İsrail’e ait askeri helikopterler ve dronların, özellikle kıyı bölgelerinde uçtuğu, savaş botlarının da Han Yunus ve Gazze’nin kuzey kıyılarına yaklaştığı ifade edildi.

İsrail Çarşamba günü, Gazze’den atılan iki roketin İsrail anti füze sistemi tarafından engellendiği açıklanmıştı. Diğer bir roketin ise Gazze’nin doğu sınırı yakınında bulunan Eşkol bölgesine düştüğü belirtilmişti.

İsrail, Gazze sınır kapılarını kapattı

İsrail’nin Gazze tarafından yapılan roket saldırılarına misilleme olarak Kerem Ebu Salim ve Beyt el Hanun sınır kapılarını kapattığı kaydedildi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)