İsrail Vahşeti: Biri Çocuk Üç Filistinli Şehit Edildi

İsrail askerleri, Gazze Şeridi'nin doğusundaki barışçıl gösterilere müdahale etti. Müdahalede, İsrail askerleri biri çocuk 3 Filistinli şehit oldu. 

Dünya 05.10.2018, 23:05 05.10.2018, 23:50
İsrail Vahşeti: Biri Çocuk Üç Filistinli Şehit Edildi

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü"nde göstericilere ateş açıldı. biri çocuk 3 Filistinli şehit oldu, 126 Filistinli gerçek mermi ile yaralandı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, açıklamasında, İsrail askerlerinin, barışçıl gösterilere gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz ile müdahale etmesi sonucu 12 yaşındaki Faris es-Sersavi, Mahmud Ebu Seman (24) ve Hüseyin Fethi er-Rakab'ın (28) şehit olduğunu ifade etti.

Kudra, ayrıca 126 Filistinlinin gerçek mermi ile yaralandığını, 7'sinin durumunun ise ağır olduğunu söyleyerek, Yaralılardan 10'unun kadın, 30'unun çocuk birinin de sağlık görevlisi olduğunu belirtti. 

 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl gösteriler düzenleyen Filistinlilerin üzerine israil askerleri vahşice saldırıyor ve halkın üzerine gerçek  mermilerle ateş açıyor

30 Mart'tan bu yana aralarında 34 çocuk, 2 gazetecinin de bulunduğu 190'dan fazla Filistinli İsrail askerlerinin saldırılarında şehit oldu.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)