Karabağ'da Ermeni tabur komutanı yarbay öldürüldü

Karabağ bölgesinde şiddetli çatışmalar sürüyor. Tüm provokasyonlara rağmen Azerbaycan ordusu topraklarımızı düşmandan temizliyor.

Dünya 12.10.2020, 10:54
Karabağ'da Ermeni tabur komutanı yarbay öldürüldü

11-12 Ekim gecesi, tüm cephedeki durum gergin kaldı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İnsani ateşkese uymayan Ermenistan silahlı kuvvetleri, kaybettikleri mevzileri geri kazanmak için Azerbaycan Ordusu'nun ön cephesinde Ağdara-Ağdam ve Füzuli-Cebrail yönünde küçük gruplar halinde defalarca saldırı girişiminde bulundu.

Gerçekleştirilen faaliyetler sonucunda çok sayıda düşman kuvveti, 3 BM-21 "Grad" roketatar, 1 T-72 tankı, çok sayıda araç cephenin farklı yönlerinde imha edildi ve imha edildi.

Alınan bilgiye göre, muharebe operasyonları sırasında, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri 9. Alayı Topçu Komutanı Hadrut yerleşim yönünden çekilirken, alayın 5. Taburu'nun personeli müstahkem teçhizatı muharebe mevkilerinde bırakarak kaçtı. Ayrıca 5. ve 522. alay personeli araçlarını ve zırhlı araçlarını geri çekti. Kızıl Çarşı yönüne yapılan topçu saldırısı sonucunda 1.Alay'ın daimi mevzilenme noktasında bir yer altı sığınağı ve geri çekilen düşman birimine ait iki araç imha edildi.

Rapora göre, 246. Alayın tabur komutanı Yarbay Arthur Grigoryan, ağır kayıplar veren düşman ordusunda öldürülenler arasında yer aldı. Ermenistan Silahlı Kuvvetleri 1. Alay birlikleri, savunma alanında geri çekilen birlikler arasındaki haberleşme ve etkileşimin ihlali nedeniyle birbirlerine ateş açtı. Anti-tank ve diğer birimlerin personeli de savaş pozisyonlarından ayrıldı.

Şu anda, birliklerimizin tüm cephe boyunca operasyonel bir avantajı var. Karabağ Azerbaycan'a aittir, zafer bize aittir.

Haber; Namig Delidağlı
Gazeteci / Azerbaycan

Yorumlar (0)
açık