Kardeş ülke Azerbaycan'dan Dayanışma Mesajı

Kapsam Haber Yazarımız Namiq Delidağlı makalesinde Azerbaycanlı uzun deniz yolculukları kaptanı Nazım Habibov`un Türkiye'deki yangın ile ilgili bir açıklamasını yayınladı.

Dünya 09.08.2021, 10:20 09.08.2021, 16:45
Kardeş ülke Azerbaycan'dan Dayanışma Mesajı

Kardeş ülke Azerbaycan`dan Türkiye`de çıkan yangın felaketi için bir dayanışma mesajı daha dikkatleri çekti.

Azerbaycanlı uzun deniz yolculukları kaptanı ve Abu Dabi'deki “Denizcilere Sosyal Destek” Sivil Toplum Kuruluşunun temsilcisi Nazım Habibov'un bir açıklamasını yayımlayan Namiq Delidağlı şunları söyledi: "Kardeş Türkiye'deki yangın bütün ilerici milletleri endişelendirdi. Azerbaycan devletinin bu faciaya hemen tepki vermesi, cömertliği, faciayı kendi faciamızmış gibi hissetmesi, halkımızın bu yangınlara karşı bu kadar duyarlı olması, Türkiye, senin ormanların yanıyor, bizim kalplerimiz demesi bu acının, facianın paylaşılması demektir. "

Namiq Delidağlı, Azerbaycan`lı bir denizci, uzun deniz yolculukları kaptanı ve Abu Dabi'deki Denizciler Kamu Birliği'nin temsilcisi olan Nazım Habibov'un makalesine şu şekilde yer verdi:

İşim dolayısıyla dünyanın birçok denizini gezdim. Türkiye'ye ait deniz suları da dahil.

Türkiye Cumhuriyeti'nin üç tarafının da denizlerle çevrili olduğunu çok iyi biliyoruz; Kuzeyde Karadeniz, güneyde Akdeniz ve batıda Ege Denizleriyle. İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı ve Marmara Denizi, Türkiye'nin Avrupa ve Asya'ya ait olan kısımlarını birbirinden ayırmaktadır. Bahsettiğim bazı bölgelerden geçme şansına eriştim ve her seferinde Türkiye'nin ihtişamı ve gizemi beni ve ekibimi büyüledi.O bölgelerden geçerken her zaman bir cana yakınlık, sıcaklık hissettik, kendimizi vatanımızda, aziz Azerbaycan`da gibi hissettik... DEVAMI

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)