Kerkük'te Bombalı Saldırı!

Irak’ın Kerkük kentinde Türkmen Cephesi Partisi adına seçime katılacak olan Ammar Kahya’ya düzenlenen bombalı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı.

Dünya 15.04.2018, 21:16
Kerkük'te Bombalı Saldırı!

Kerkük Türkmen Cephesi partisi adayı Ammar Kahya’ya tertip edilen bombalı saldırıda 1 kişi hayatını kaybederken 9 kişi de yaralandı.

Irak’ın Kerkük kentinde Elvasiti semtinde park halinde terk edilen bomba yüklü araç, seçim adayı Ammar Kahya'nın konvoyu geçerken patladı.

Saldırıya uğrayanlar arasında Ammar Kahya’nın 2 korumasının da bulunduğu yaralanan 9 kişi çevre hastanelerine kaldırıldı. Bu arada olay mevkne çok sayıda polis sevk edildi.

Olay yerine gelen Kerkük Belde Polis Müdürü Yarbay Hadi Bekirrıcam, vatandaşlardan herhangi bir şüpheli araç fark etmeleri halinde vakit kaybetmeden polise haber vermelerini istedi. 

Kerkük polis basın sorumlusu Afrasyav Kamil yaptığı basın açıklamasında “Tüm seçim adaylarını uyarıyorum, bu süreçte terör örgütlerinin hedefi olmamak için çok dikkatli davranmalılar” dedi.

Bombalı aracın cadde kenarına kim ya da kimler tarafından park edildiği ile ilgili bir bilgi verilmedi. Ali Kemal, Bombalı saldırıda patlamanın etkisiyle bölgedeki 3 aracın da hurdaya döndüğü bildirildi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu