KKTC Cumhurbaşkanı umutlu...

- KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu: "Bugüne kadar ortaya çıkan tüm anlaşmaların hemen hemen hepsini Rum tarafı reddetti. İnşallah bu oturuşumuz son olur ve bir anlaşmayla görüşmeleri sonlandırırız”

Dünya 26.03.2014, 16:33 26.03.2014, 16:35
 KKTC Cumhurbaşkanı umutlu...
 KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugüne kadar ortaya çıkan tüm anlaşmaların hemen hemen hepsini Rum tarafının reddettiğini belirterek, “İnşallah bu oturuşumuz son olur ve bir anlaşmayla görüşmeleri sonlandırırız" dedi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, BM Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Danışmanlığı görevi sona eren ve veda için adaya gelen Avustralyalı diplomat Alexander Downer’i makamında kabul etti. Görüşmeye Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Hasan Güngör, Kıbrıslı Türk Müzakereci Kudret Özersay, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Osman Ertuğ ve müzakere heyeti de katıldı.

Eroğlu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, bugüne kadar birçok BM yetkilisinin gelip geçtiğini belirterek, bugün de Alexander Downer’ın kendisine veda ziyaretinde bulunduğunu ifade etti. Bugüne kadar ortaya çıkan tüm anlaşmaların hemen hemen hepsinin Rum tarafının reddedildiğini kaydeden Eroğlu, “İnşallah bu oturuşumuz son olur ve bir anlaşmayla görüşmeleri sonlandırırız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, ülkedeki sosyal ve ekonomik faaliyetlerin devam ettiğine dikkati çekerek, görüşmelerin sosyal etkinlikleri etkilemeyeceğini dile getirdi.
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu