Korona Virüsü Ardından İspanya'da 500 Yıl Sonra Ezan Sesleri

Korona Virüs tüm tünyada yayılmasına devam ederken İspanya'da 500 yıl sonra ezan sesleri yükseldi. Hükümet, Korona Virüs (Coronavirus) Salgını sebebiyle Müslümanlara moral olduğu gerekçesiyle ezan okunmasına izin verdi.

Dünya 30.03.2020, 18:46 30.03.2020, 19:29
Korona Virüsü Ardından İspanya'da 500 Yıl Sonra Ezan Sesleri

İtalya'dan sonra corona virüse bağlı can kayıplarının en çok yaşandığı ülke İspanya'da ezan sesleri yükselmeye başladı. 500 yılın ardından İspanya hükumeti, Korona Virüs (Coronavirus) Salgını sebebiyle Müslüman kesime moral olsun diye ezan okunmasına izin verdiği belirtildi.

İspanya, korkunç boyutlara ulaşan ölü sayılarını 7 bin 340 olarak açıkladı. İspanya salgın sebebiyle zor anlar yaşıyor. Müslümanlara moral olması açısından İspanyada ezan sesleri duyulmaya başladı. Magazinciler Birliği tarafından yapılan açıklamada, Arap gırtlağı ile okunan muhteşem ezanın, İspanyol ve dünya vatandaşları tarafından büyük beğeniyle dinlendiği gözlemleniyor. İspanyol hükümetinden kimi yetkililer, çeşitli din grupları tarafından severek dinlenen ezan seslerinin şehre şefkat ve mutluluk getirdiğini ifade ettiler. İspanya’da okunan ezanların, hükümet tarafından devam ettirileceği düşünülüyor.

İspanya’da Müslümanların nüfusu ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 3’ünü oluşturuyor. Ülkedeki Müslümanların sayısı 1 milyon 732 bin 191 olarak biliniyor. Ülkede Müslümanlara ait 1279 dernek bulunuyor. En büyük sorun ise mezarlık ve cami yetersizliği olarak gösteriliyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)