Koronavirüs Bu Ülkeyi Batıracak!

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını, İtalya'da endişeleri arttırmaya devam ediyor. Avrupa ülkeleri içerisinde en çok vakanın görüldüğü İtalya'da bazı yerler yeri, 'kırmızı bölge' ilan edilerek karantina uygulanmasına geçildi. ülkede hayat felç oldu.

Dünya 29.02.2020, 20:52 29.02.2020, 21:22
Koronavirüs Bu Ülkeyi Batıracak!

Avrupa ülkeleri içerisinde en çok vakanın görüldüğü İtalya'nın  50 binl nüfuslu çoğu yerlerde 'kırmızı bölge' ilan edildi. Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını ardından bir çok ülkeye yayılan Koronovirüs karantina uygulanmasıyla İtalya'da hayatı felç etti. Ülkede ekonomi koronavirüs nedeniyle krizin eşiğine kadar geldi.

Yaklaşık 900 vakanın tespit edildiği İtalya'da, Venedik Karnavalı ve Milan'daki tasarım fuarı gibi etkinlikler de tedbir amacıyla iptal edildi. Ayrıca ülkenin en büyük üretim bölgesinin büyük bir çoğunluğu da kapatıldı. Turizm durma noktasına geldi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İktisat uzmanları ise Avrupa'da en büyük üçünü ekonomiye sahip olan İtalya'nın, sanayisi gelişmiş kuzey bölgelerdeki karantina sebebiyle ekonomik krizin eşiğine geldiğini ve koronavirüs salgınıyla birlikte 2020'nin ilk çeyreğinde ekonomik küçülmeye gireceğini söylüyor.

İtalya’da görülen vaka sayısı düne göre yüzde 45 arttı. İtalya’ya komşu Avusturya ve İsviçre’den de Corona virüsü haberleri gelmeye başladı. İsviçre Sağlık Dairesi, İtalya sınırındaki Tessin kantonunda yaşayan bir kişiye virüsün bulaştığını belirtti.

Corona virüsü dolayısıyla bugüne kadar hayatını kaybedenlerin sayısı ise kayıtlara 2 bin 804 olarak yansıdı. Dünya genelindeki Corona virüsü kayıtlarında yer alan bilgilere göre toplam 33 bin 129 kişinin tedavisinin tamamlandığı kamuoyuna duyuruldu. Şu ana kadar komşu ülkeler İran’da 141, Gürcistan ve Yunanistan’da birer tespit yapıldı. ABD’de tespit edilen Corona virüsü sayısının 60 olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı