Kraliçe Elizabeth, Başaracağız ve bu başarı hepimizin olacak

İngitere Kraliçesi II. Elizabeth Pazar akşamı İngiltere halkına seslenişinde, KOVİD-19 salgını sebebiyle getirdiği kısıtlamalara uyanlara, sağlık çalışanlarına ve ulusun bir araya gelmesinde payı olan herkese teşekkür etti.

Dünya 06.04.2020, 01:13 06.04.2020, 01:30
Kraliçe Elizabeth, Başaracağız ve bu başarı hepimizin olacak

İngitere Kraliçesi II. Elizabeth, hükümetin KOVİD-19 salgını sebebiyle getirdiği kısıtlamalara uyanlara, sağlık çalışanlarına ve ulusun bir araya gelmesinde payı olan herkese teşekkür etti.

Elizabeth, KOVİD-19 salgını hakkında yaptığı konuşmada  “Bu tür zorluklarla geçmişte karşılaştık ama bu farklı.” dedi ve “Bu sefer dünyaca, bütün ülkeler ile birlikte, bilimin gelişmelerinin desteği ve merhamet içgüdümüzü iyileştirmek için kullandığımız mutlak bir çaba içerisindeyiz. Başaracağız ve bu başarı hepimizin olacak.” ifadelerini kullanarak, “Daha fazla dayanmamız gerekecek ama iyi günlerin geri döneceğini düşünerek kendimizi teselli etmeliyiz. Tekrardan arkadaşlarımızla birlikte olacağız, tekrardan ailelerimizle birlikte olacağız. Tekrardan görüşeceğiz.” dedi.

93 yaşındaki Elizabeth, II. Dünya Savaşının toplumda yarattığı etkisini hatırlattığını, sosyal mesafelelenndirmenin savaş sırasındaki ayrılıklara benzediğini söyledi.

Kraliyet ailesi bu tür ulusa hitapları Kraliçe Elizabeth hükmü altında tarihte sadece 3 kez gerçekleştirdi, olağanüstü anlarda yapılan bu açıklamalar Kraliçenin Annesinin 2002’de ölümü ardından, 1997’de Galler Prensesi Diana’nın cenazesi öncesi ve 1991’de Körfez savaşı döneminde yapıldı.

John Hopkins Üniversitesi'nin verilerine göre, pazar günü itibariyle İngiltere’de 48,407 aktif KOVİD-19 vakası tespit edildi. Ölümcül virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4,943’e ulaştı. İngiltere KOVİD-19’un en fazla görüldüğü 8. Ülke konumunda.

Hibya Haber Ajansı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)