Kritik Gelişme; Gönüllüler Afrin'e Gidiyor...

Suriye’nin El-Bab şehrindeki gönüllü gençler Afrin operasyonu için hazırlanıyor. Afrin’e doğru yola çıkan Suriyeli muhalifler dikkat çekti.

Dünya 20.01.2018, 13:57 20.01.2018, 14:08
Kritik Gelişme; Gönüllüler Afrin'e Gidiyor...

Türkiye Afrin'e yönelik operasyon sinyalini vermesiyle Türkiye-Suriye sınırında sıcak gelişmeler yaşanmaya başladı. El- Bab’tan yola çıkan Suriyeli muhalifler Afrin operasyonuna hazırlanıyor. 

PKK/PYD-YPG terör örgütü Afrin’den ayrılmak isteyen sivillere izin vermiyor.

Sivil halk terör örgütü tarafından kalkan olarak kullanılmak üzere bölgede kalmaya zorlanıyor. PKK/PYD-YPG terör örgütü üst düzey yöneticileri kendi ailelerini ve yakınlarını Halep bölgesine kaçırma telaşı içinde.

Terör örgütlerinin bu davranışları halkın isyanı ve örgüte olan tepkisini daha da artırıyor. Örgütün gerçek niyetini ortaya çıkıyor. Çocukları PKK/PYD-YPG terör örgütünün elinde rehin olan ailelerin, çocuklarını örgütün elinden almaya çalıştığı ifade ediliyor.

Köyün en yüksek tepesine astılar… Afrin sınırına dev Türk bayrağı!


Olası Afrin operasyonu öncesi sınır birliklerine zırhlı askeri araç sevkiyatı devam ederken, Türkiye'ye Afrin'den taciz atışı yapan PYD/YPG birliklerine de Türk askeri tarafından obüs ve havan toplarıyla saldırılar devam ediyor.

Sınırın sıfır noktasındaki Hassa ilçesinin Sugediği Mahallesi'nde yaşayan köylüler de mahallenin tepe noktasına Afrin'den görünecek büyüklükte dev Türk bayrağı astı.

Köylüler adına konuşan Hüseyin Hasan (48), "Daha önce karşımızdaki Afrin mevzilerine kendi bayraklarını asmışlardı ancak daha sonra askerimiz oraları bombalayınca indirdiler. Biz de rengimizi belli etmek için Türk bayrağımızı köyün tepesine kendi imkanlarımızla astık. Bayrak demek namus demektir" diye konuştu.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)