Alexa

Lübnanlı Hizbullah Mensubu Ali Hatum ölü bulundu! Cinayet mi?

Lübnanlı Hizbullah'ın eski yöneticisi Ali Hatum evinde ölü bulunduğu belirtildi. Ali Hatum'un öldürülmesinde MOSSAD'ın parmağı da olabileceği iddia ediliyor.

Lübnanlı Hizbullah Mensubu Ali Hatum ölü bulundu! Cinayet mi?

Lübnanlı Hizbullah Örgütünün eski yöneticisi Ali Hatum evinde ölü bulundu! Hatum'un öldürülmüş olması ihtimali üzerinde duruluyor. Eğer Cinayet olduğu tespit edilirse gerilim yaratabileceği belirtiliyor.

Lübnan haber ajansı NNA'nın haberinde, Hizbullah'ın eski sorumlularından Ali Hatum, başkent Beyrut'un güneyinde yer alan Burc el-Baracine bölgesindeki evinde ölü olarak bulundu. Olayın işlendiği eve gelen emniyet kuvvetleri, ölüm nedenini öğrenmek için soruşturma başlattı.
Lübnan yerel basınında çıkan haberlerde; Hatum'un, halihazırda Beyrut ve güney bölgesinde Hizbullah'a bağlı "İsrail'e Direniş Seriyeleri" sorumlusu olduğu öne sürülüyor.

Hatum'un intihar ettiğine de işaret edilen haberlerde, daha fazla detaya yer verilmedi.Ancak, hatum'un Ölüm nedeninin cinayet olarak açıklanması durumunda, İsrail ile Hizbullah örgütü arasında son dönemde yaşanan gerginliği etkileyebileceği ifade ediliyor.

HİZBULLAH-İSRAİL GERGİNLİĞİ

İsrail ordusu, 1 Eylül'de Lübnan'dan İsrail tarafına bir dizi tanksavar atışı yapıldığını, buna karşılık Lübnan'ın güneyinde bazı hedefleri vurduğunu açıklamıştı. Saldırıyı doğrulayan Hizbullah örgütü de İsrail'in kuzeyindeki Avivim askeri noktasını vurmuştu.

YORUM EKLE