Macron'dan Dağlık Karabağ İtirafı

Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğunu belirten Fransa Cumhurbaşkanı Emanul Macron, "Dağlık Karabağ ve çevresindeki 7 bölge BM tarafından Azerbaycan toprağı olarak tanınmaktadır." dedi.

Dünya 22.11.2020, 19:26 22.11.2020, 23:40
Macron'dan Dağlık Karabağ İtirafı

Fransa Cumhurbaşkanı Emanul Macron, her zaman Ermenistan'ı savunurken bu sefer Ermeniler üzerinde olumsuz etki yarattı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron,Instagram hesabının hikaye bölümünde paylaştığı bir videoda Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğunu itiraf etti. Macron osyal medya hesabında şunları söyledi: "Uluslararası hukuka göre, Dağlık Karabağ ve çevresindeki 7 bölge BM tarafından Azerbaycan toprağı olarak tanınmaktadır."

Diğer taraftan yaptığı açıklamada "Dağlık Karabağ ve çevresi Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçasıdır."  ifadelerini kullanan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya 1 TV kanalına verdiği röportajda, "Ermenistan, Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımadı. Bu, uluslararası hukuk açısından Dağlık Karabağ ve çevresindeki bölgelerin Azerbaycan Cumhuriyeti topraklarının ayrılmaz bir parçası olduğu anlamına geliyor" dedi. Bu durumda, CSTO üyelik şartlarının Rusya'yı çatışmaya müdahale etmeye zorlamadığına vurgu yaptı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
10°
az bulutlu