Mehriban Aliyeva'dan Sosyal Medyada Barda Paylaşımı

Mehriban Aliyeva, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin Barda kentinde roket ateşinde ölen ve yaralananlar hakkında Instagram sayfasında bilgiler paylaşıldı.

Dünya 28.10.2020, 00:14 28.10.2020, 00:17
Mehriban Aliyeva'dan Sosyal Medyada Barda Paylaşımı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehriban Aliyeva, resmi Instagram sayfasında Ermenistan silahlı kuvvetlerinin Barda kentindeki roket ateşinde ölen ve yaralananlar hakkında paylaşımda bulundu.

Ermeni saldırganlar tarafından daha kaç masum insan öldürülmelidir?

Mehriban Aliyeva, "Bugün, Ermeni silahlı kuvvetleri, muharebe bölgesinin dışında bulunan Barda şehrini bombalayarak insani ateşkes şartlarını bir kez daha büyük ölçüde ihlal etti. Smerch kasetli roketler ateşlendiğinde yedi yaşında bir kız çocuğu da dahil olmak üzere dört sivil öldürüldü. Dördü çocuk 14 kişi ağır yaralandı. Silahlı çatışma sırasında sivillerin öldürülmesi, 1949 Cenevre Sözleşmeleri'nin ve bir bütün olarak uluslararası insancıl hukukun ağır bir ihlalidir. Dünya toplumunun bu suçları sessizce izlemeyi bırakması için Ermeni saldırganları tarafından daha kaç masum insan öldürülmelidir? Mağdurların ailelerine ve dostlarına başsağlığı diliyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Toprağımızı saldırganlardan kurtaracağız ve bu suçlara son vereceğiz. Yüce Tanrı vatanımızı korusun! "

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık