Mehriban Aliyeva, Karabağ Azerbaycan'dır!

Azerbaycan Cumhuriyetinin  cumhurbaşkanı yardımcısı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi. Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehriban Aliyeva, Instagram paylaşımında, "Karabağ Azerbaycan'dır!" dedi.

Dünya 04.10.2020, 22:55 05.10.2020, 00:38
Mehriban Aliyeva, Karabağ Azerbaycan'dır!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehriban Aliyeva, Azerbaycan Ordusu'nun cephede kazandığı zaferleri Instagram'da paylaşarak şunları söyledi:

“Tüm Azerbaycan halkını ve zaferlerimize sevinen herkesi içtenlikle kutluyorum. Vatan için canlarını veren kahraman şehitlerimizin canlarını Allah rahmet eylesin! Yüce Allah, ordumuzu, halkımızı, Anavatanımızı ve Cumhurbaşkanımızı kutsasın! Karabağ Azerbaycan'dır!"

ALİYEVA KİMDİR?

1964 yılında Bakü'de dünyaya gelen Mehriban (Paşayeva) Aliyeva, Babası Arif Paşayev, fizik ve matematik dallarında ün salmış bilim insanıdır. Anne tarafından dedesi Nasir İmanguliyev, ünlü bir gazeteciydi. Annesi Aida İmangulyeva ise Azerbaycan Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Başkanı olarak görev yaptı.

Aliyeva, Azerbaycan, Tıp Üniversitesi'nde başladığı yüksek öğrenimini 1988'de Moskova Tıp Akademisi'nde tamamladı. Mihriban Aliyeva. 1988-1992 yılları arasında Moskova Bilimsel Araştırma Enstitüsü göz hastalıkları bölümünde çalıştı. 2002 yılında Azerbaycan Jimnastik Federasyonu'nun başkanlığına seçilen Aliyeva, BM ve UNESCO iyi niyet elçisi olarak uluslararası spor, kültür, eğitim alanlarında bir çok çalışmalarda bulundu.  Aliyeva, Azerbaycan Cumhuriyetinin  cumhurbaşkanı yardımcısı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi. Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkan Yardımcısıdır. Mihriban Aliyeva aynı zamanda Haydar Aliyev vakfının başkanı ve UNESCO iyi niyet elçisidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
19°
açık