Merkel'den Açıklama, Coronavirüs Almanya'nın Yarısından Çoğuna Bulaşacak

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü, bugüne kadar 4 binden fazla insanın ölümüne sebep olurken 115 binden fazla insanında karantina altına alınmasına neden oldu. Angela Merkel, koronavirüs ile ilgili yaptığı açıklamada, Almanya'da yaşayan insanların yüzde 60 ile 70’ine virüs bulaşacağını belirtti.

Dünya 11.03.2020, 00:25 21.03.2020, 16:49
Merkel'den Açıklama, Coronavirüs Almanya'nın Yarısından Çoğuna Bulaşacak

Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü, bugüne kadar 4 binden fazla insanın ölümüne, 115 binden fazla insanın ise karantina altına alınmasına neden oldu. Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs ile ilgili yaptığı açıklamalarda ise, Almanya’da yaşayan insanların yüzde 60 ile 70’ine virüs bulaşacağını belirtti. Angela Merkel’in daha öncede Almanya’da uzmanlar, Alman toplumunun büyük bir kesimine virüsün bulaşabileceğini belirtmişti.

Almanya Başbakanı Merkel'in grup toplantısında Corona Virüsü ile ilgili yaptığı açıklamada, 82 milyon nüfuslu Almanya'da 50 ile 60 milyon kişinin koronavirüse yakalanma ihtimali bulunduğunu söyledi. Merkel’in bu açıklamalarının ardından Almanya’da, 1000'den fazla kişinin toplanacağı etkinlikler iptal edilmesi istendi.

Almanya’da ise Corona virüsü salgını nedeniyle bugüne kadar 2 kişi hayatını kaybettiği, binden fazla kişi karantina altına alındığı belirtildi.

Sağlık ve Sosyal İşler Bakanlığı sözcüsü verdiği bilgiye göre, şu anda 642 onaylı Corona vakası bulunduğunu söyledi. Son bilgilere göre NRW'deki Coronavirus: 1000'den fazla ziyaretçiyle tüm etkinlikler iptal edildi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu