Alexa

Mısır'da olaylı referandum

Anayasa referandumu yapılan Mısır'da çeşitli kentlerde gösterilerin yanı sıra saldırı ve patlamalar meydana geldi

 Mısır'da olaylı referandum
Mısır'da anayasa referandumu için oy verme işlemi sürerken, ülkenin çeşitli kentlerinde gösterilerin yanı sıra saldırı ve patlamalar meydana geldi.

İskenderiye, Giza, el-Munufiye, Feyyum ve Beni Suveyf'de meydana gelen saldırı ve patlamalar ile gösterilerin oy verme işlemini kesintiye uğratmadığı belirtildi.

Giza'nın kuzeyinde, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından atılan bombanın patlaması sonucu bir mahkeme binası ve çevresinde bulunan araçlarda hasar oluştu. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

İskenderiye'de güvenlik güçlerinin göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahalesinin ardından bir polis aracının ateşe verildiği, Feyyum kentinde ise anayasa referandumunu protesto eden grubun bir aracı ateşe vermesinin ardından polisin göstericileri dağıttığı ifade edildi.

Munufiye Emniyet Müdürü Said Ebu Ahmed, kentte oy verme işlemi devam ederken, çok sayıda molotof kokteyli ile kesici ve delici aletin ele geçirildiğini söyledi.

Ebu Ahmed, söz konusu patlayıcı ve aletlerin Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyelerine ait olduğununu öne sürdü.

İhvan'dan iddialara ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Beni Suveyf'te ordu güçlerinin bulunduğu bir güvenlik noktasına ateş açıldığı, saldırıda ölen ya da yaralanan bulunmazken saldırganların yakalandığı kaydedildi. Saldırganlar hakkında bilgi verilmedi.

Mısır'da anayasa referandumu için oy verme işlemi yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah başladı.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 17:17
YORUM EKLE