'Nefes Alamıyorum'

ABD'nin Minneapolis kentinde George Floyd gözaltına alınmak istenirken öldürülmesi sonrasında başlatılan protesto gösterileri kısa zamanda tüm ülke geneline yayıldı. Dünya basını olaya kitlendi. Ebabil Tube (PlusOne) Youtube kanalları da sokakların nabzını tuttu.

Dünya 11.06.2020, 23:18 11.06.2020, 23:56

"Nefes Alamıyorum" George Floyd - Albany New York Protestoları ülke geneline yayıldı. Amerika’nın Minneapolis kentinde gözaltına alınırken polis tarafından vahşice öldürülen George Floyd için başlatılan protesto gösterileri önce Minneapolis’te daha sonra da tüm ülke geneline yayılarak büyümeye devam etti.

Sokakların dili olan Ebabil Tube (PlusOne) ekibi olayları en açık şekliyle gözler önüne seriyor. EbabilTube kanalına buradan bağlanarak olayların iç yüzünü daha da yakından görmelisiniz.

Amerika’nın Minneapolis kentinde gözaltına alınırken polis tarafından vahşice öldürülen George Floyd için başlatılan protesto gösterileri ilk önce cinayetin işlendiği Minneapolis’te daha sonra da tüm ülke geneline yayılarak büyümeye devam ediyor. Binlerce protestocu bulundukları şehirlerde sokaklara inerek, ülkedeki ırkçılığa ve polis şiddetine karşı “Siyahilerin hayatı önemli”, “Nefes Alamıyorum” "Adalet yoksa huzur da yok", yazılı pankart ve sloganlarla tepkilerini dile getiriyorlar. New York eyaletinin başkenti olan Albany'de barışçıl başlayan eylemler şiddetlenerek devam ediyor. Biz de Ebabil Tube (PlusOne) ekibi olarak sokakların nabzını tutmaya çalıştık. Daha fazlası için Ebabil Tube (PlusOne) Youtube kanallarımızı takip edin!

İşte diğer sosyal medya hesaplarımız:

instagram:​ https://instagram.com/ebabiltube  

facebook:​ ​https://facebook.com/ebabiltube

Yorumlar (0)
20°
az bulutlu