Alexa

Nepal'de dağ köylerinin birçoğuna yardım ulaştırılamadı

Nepal'de geçtiğimiz hafta meydana gelen depremde ölü sayısı 6 bin 600'e yükseldi. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) dağ köylerine yardım ulaştırılabilmesi için daha fazla helikoptere ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.

Nepal'de dağ köylerinin birçoğuna yardım ulaştırılamadı
 Nepal'de geçtiğimiz hafta meydana gelen depremde ölü sayısı 6 bin 600'e yükseldi. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), dağ köylerine yardım ulaştırılabilmesi için daha fazla helikoptere ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.

Nepal'de dağ yollarının büyük kısmı deprem sebebiyle meydana gelen toprak kaymalarıyla kapanmış durumda. Depremzedelere yardımlar sadece helikopterlerle ulaştırılabiliyor. WFP Sözcüsü Zoie Jones, sarp yamaçlara kurulu köylere helikopterlerin de iniş yapmakta zorlandığını dile getirdi.

Nepal depreminde 130 binden fazla evin yıkıldığı tahmin ediliyor. İnsanlar, soğuk ve yağışlı havaya karşı geçici barınma yerlerine ihtiyaç duyuyor.

Öte yandan BM Çocuklara Yardım Fonu, Nepal Ordusu Ana Karargahı'nın yanına kurduğu kampta depremzede çocuklara sosyal ve psikolojik destek veriyor.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, 17:34
YORUM EKLE