Alexa

Parlamento yeni kabineyi onayladı...

Ukrayna Parlamentosu, Başbakan seçilen Arseniy Yatsenyuk tarafından sunulan yeni hükumet üyelerini onayladı.

 Parlamento yeni kabineyi onayladı...

  Ukrayna Parlamentosu, Başbakan seçilen Arseniy Yatsenyuk tarafından sunulan yeni hükumet üyelerini onayladı.

Yatsenyuk tarafından sunulan yeni kabinede Vitaliy Yarema Başbakan 1. Yardımcısı, Aleksandr Sich Başbakan Yardımcısı, Vladimir Groysman Başbakan Yardımcısı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı, Boris Tarasyuk Avrupa Entegrasyonundan Sorumlu Başbakan Yardımcısı, Ostap Semerak bakan, Oleg Musiy Sağlık Bakanı, Arsen Avakov İçişleri Bakanı, Maksim Burbak Altyapı Bakanı, Aleksandr Şlapak Maliye Bakanı, Lyudmila Denisova Sosyal Politika Bakanı, Pavel Petrenko Adliye Bakanı, Yevgeniy Nişuk Kültür Bakanı, Pavel Şeremet Ekonomi Bakanı, Sergey Kvit Bilim ve Eğitim Bakanı, Dmitriy Bulatov Gençlik ve Spor Bakanı, İgor Şvayka Tarım Politikası Bakanı, Andrey Mohnik Çevre Bakanı, Yuriy Prodan Yakıt ve Enerji Bakanı olarak yer aldı.

Parlamento ayrıca, yasa gereği devlet başkanı görevine vekalet eden Meclis Başkanı Aleksandr Turçinov tarafından takdim edilen Amiral İgor Tenyuh'u Savunma Bakanı, Andrey Deşitsa'yı ise Dışişleri Bakanı olarak onayladı.

Protestolara binek araçlarıyla katılmasından dolayı “Auto Meydan” olarak adlandırılan eylem aktivisti, bu ay başında kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılarak darbedilmesinin ardından basında gündeme gelen Dmitriy Bulatov'un kabinede Gençlik ve Spor Bakanı olarak yer alması dikkat çekti.

Dün başkent Kiev'deki Bağımsızlık Meydanı'nda yapılan mitingde, eylemcilerin oluşturduğu Meydan Konseyi, Başbakan Yatsenyuk tarafından bugün Parlamento'ya sunulan isimleri onaylamıştı.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2014, 00:10
YORUM EKLE