Pentagon'da, Patrick Shanahan Kararı

ABD Savunma Bakanlığı görevini vekaleten yürüten ve yeni savunma bakanı adayı olan Patrick Shanahan’ın ailesine zaman ayırmak için ABD Savunma Bakanlığı adaylığından vazgeçtiğini duyurdu.

Dünya 18.06.2019, 21:45
Pentagon'da, Patrick Shanahan Kararı

ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanlığı görevini vekaleten yürüten Patrick Shanahan’ın ailesine zaman ayırmak için ABD Savunma Bakanlığı adaylığından vazgeçtiğini duyurdu.

ABD Başkanı Trump, Shanahan'ın bakan adaylığıyla ilgili olarak Twitter'dan yapılan açıklamada, "Bugüne kadar mükemmel bir iş çıkaran Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, bakan adaylığı sürecine devam etmeme kararı aldı, böylece ailesine daha fazla zaman ayırabilecek. Harika hizmetleri için Patrick'e teşekkür ediyorum. Kara Kuvvetleri Genel Sekreteri Mark Asper yeni savunma bakan vekili olarak görev yapacak. Mark'ı tanıyorum ve çok iyi iş çıkaracağından şüphem yok." dedi.

SHANAHAN'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

Shanahan, eski eşi ve çocuğuyla ilgili aile içi şiddet konusunun kamuoyuna yansımasından dolayı adaylık için "kötü bir zamanlama" olduğunu dile getirdi. Daha önce Shanahan'in Senatoda bekleyen adaylığının belirsiz olduğu ve Trump'ın farklı bir ismi savunma bakanı olarak görevlendirmek üzere görüşmeler yaptığı iddiaları Amerikan medyasına yansımıştı.

Yorumlar (0)