Alexa

Portekiz Golden Visa Programı İçin Uygunluk Kriterleri

Portekiz Golden Visa başvurusunda bulunabilmek için şartlar nelerdir?

Portekiz Golden Visa Programı İçin Uygunluk Kriterleri

Portekiz Golden Visa, yatırım yoluyla oturma izni / vatandaşlık programları arasındaki en popüler seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor. AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları, Golden Visa programına başvurup Portekiz’de oturma iznine sahip olabilirler. Ancak, programa kabul edilmek için çeşitli kriterler bulunuyor. Portekiz Golden Visa başvurusunda bulunabilmek için şartlar nelerdir?

  • AB vatandaşları Portekiz Golden Visa başvurusunda bulunamazlar.
  • Gayrimenkul yatırımı Golden Visa’ya sahip olmak için en sık tercih edilen yöntemdir. Portekiz’de en az 500.000 Euro değerinde bir gayrimenkul yatırımı gerçekleştirdiğiniz takdirde Golden Visa başvurusundan bulunabilirsiniz.
  • Satın aldığınız evin 30 yıllık veya üzeri olması durumunda, Portekiz Golden Visa’ya başvurmanın başka bir yolu bulunuyor.Satın aldığınız mülkü restore ettiğiniz takdirde şart tutulan yatırım miktarı 350.000 Euro’ya düşüyor. Ardından Portekiz Golden Visa başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Portekiz Golden Visa programına para transferi yoluyla başvurabilirsiniz. 1 milyon Euro’dan fazla para transferi gerçekleştiren yatırımcılar Portekiz Golden Visa başvurunda bulunabilirler.
  • Portekiz'de bir şirket kurarak Golden Visa başvurusunda bulunmak da mümkün. Portekiz’de oluşturduğunuz şirketteen az 10 kişiyi istihdam etmelisiniz.
  • Eğer yatırımınızı Portekiz kamu veya özel üniversitelerinde araştırmaya yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirirseniz, para transferi yöntemiyle başka bir yatırım çeşidi de bulunuyor. Portekiz’de araştırmayı desteklemek için 350.000 Euro bağışta bulunan yatırımcılar Portekiz Golden Visa başvurusunda bulunabiliyorlar.
  • Benzer şekilde, Portekiz'in kültürel mirasını korumak ve / veya orada ikamet eden sanatçıları finanse etmek için 250.000 Euro bağışta bulunursanız, Portekiz Golden Visa’ya başvurabilirsiniz.
  • Portekizli yatırım fonlarına veya risk sermayesi fonlarına 350.000 Avro yatırım yaparsanız, Portekiz Altın Vizesine de başvurabilirsiniz.

Paladin Hakkında:

Sizin için en uygun yatırım türünü detaylı bir şekilde incelemek için Paladin’in deneyimli ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Paladin Grup, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde uzanan hizmet ağıyla uçtan uca hizmet verir. Getirisi yüksek yatırım seçeneklerini değerlendirmek ve yatırım kriterlerinizi doğru şekilde belirlemek için profesyonel destek alabilirsiniz. Mülk seçimi ve satın alma süreçlerinde Paladin Avrupa’da etkin olan yerel ekipleriyle size en güvenilir ve doğru bilgiyi ulaştırır.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 16:02
YORUM EKLE